| 789asd a întrebat:

Ce poti vorbi cu un baiat cu care te-ai certat si cum poti sai recistigi increderea(doar ca eu il iubesc dar el o iubeste pe prietena mea)deci cum sa fac ca sa nu fie suparat pe mine?

Răspuns Câştigător
| syel a răspuns:

Cere-i scuze, daca din cauza ta a pornit cearta si intreab-l daca puteti redeveni amici si sa iti dea sansa sa demonstrezi ca iti pare rau. Nu il sufoca, chiar daca iti place de el si va cam trebui sa intelegi ca dragostea cu sila, nu se poate. Poate ca cu timpul isi va indrepta atenti catre tine, insa daca si prietena ta il place, atunci va trebui sa taci si sa inghiti. Poate ca nu iti va placea cum suna asta, dar daca vrei sa ii recastigi increderea ajuta-l sa o cucereasca pe prietena ta, asa, va sti ca poate avea incredere in tine si veti putea fi prieteni, dar nu fa asta decat daca vrei si e nevoie. Poate va veti reimprieteni fara sa faci "sacrificiul"asta.

1 răspuns:
| hummmer a răspuns:

O iubeşte pe prietena ta, deci nu mai simte nimic pentru tine. De ce să te umileşti în faţa lui?