| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu intru iar in depresie?sadplz sadsaddati-mi sfaturi ca simt ca iar o sa cad si nu ma mai pot ridica.

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Sfaturi,sfaturi...e dificil.
In primul rand ma aflu des in cam aceeasi situatie.si nu am chef de nimic.mai nasol e ca lucrurile par a merge bine,si cei din jur chiar spun "acum ce mai ai?"
cert e ca (,)ca sa intrii intr-o stare din asta depresiva nu e nevoie neaparata sa ai parte de o tragedie,de o suferinta in dragoste,si altele.
pur si simplu,poti sa nici nu stii ce ai,de ce esti asa,sa fie mai multe dar mai mici,aparent fara rezolvare si adunate sa te deprime

cred ca e foarte important sa vorbesti cu o anumita persoana,o prietena de exemplu,dar o persoana cu care sa te simti bine,sa iti vorbeasca, sa te inteleaga asa incat sa nu ai impresia ca esti singura care trece prin asta, oricare ar fi sau nu cauza
bafta!
http://www.psiholife.ro/understanding-life.php?art=13&page=1

| AndreChan a răspuns:

Asculta muzica iesi cu prieteni plimba-te citeste intra pe mess hi5 facebook nu stiu dar nu sta degeaba...