| ice_baby a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai simt singura? Cu putin timp in urma imi doream tare mult sa fiu alaturi de mama, aici in Italia cu ea caci eram satula sa rezolv problemele singura, sa am grija de casa de surori, si in plus mai aveam si prb sentimentale in care tot ma descurcam singura fara sfatul nimanui! Am venit cu speranta ca totul se va schimba si imi va fi mai usor, dar nu-i asa! Alta tara, alta casa, alti prieteni care in fata iti rid in spate te vb, aveam speranta ca macar cu fostul ma impac...nu a fost sa fie si ala si-a batut joc de mine! Sunt singura, nu cred in nimeni,
dar citeodata atit de mult miash dori sa am un om de incredere, sa-i pun capu pe umar sa ma descarc de lacrimi si sai povestesc tot ce ma doare.Viata mea mereu a fost ca o telenovela, problema e ca telenovelele se termina cu bine, la mine insa mereu cu rau! Chiar nu mai este nimeni pe pamint in care pot avea incredere, chiar toti sunt cu cite 12 fete? Chiar ma simt rau, nu stiu ce sa fac?

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Vezi tu, s-a creat o anumita distanta intre tine si mama ta. Din pacate, irecuperabila.Nu poti sa ai pretentia sa iti lasi copilul de 10 ani singur si sa te introci cand e major si sa ai pretentia ca nimic sa nu se fi schimbat.Nu privesti persoana ca pe o mama, nu ai acel sentiment de a spune totul fara perdea
Era bine atunci cand iti rezolvai problemele.As zice chiar idealthinking
La rau, nu prea mai gasesti prieteni langa tine, pe cand la bine nu imi spune ca nu se aduna "lighioanele"smug
Nu vreau sa vezi totul in negru.Chiar nu e deloc asa.Ranile daca le lasi se vindeca.Nu vindecare completa, dar cel putin o durere mai mica
Vezi totul dintr-o singura perspectiva si anume a ta. Ce as face eu in locul tau? As sari in sus de fericire, pentru ca oportunitatile de a te afirma sunt uriase intr-o tara europeana, sunt burse pentru elevi straini, peisajele Italiei sunt captivante, si italienii sunt draguti foc cu aerul lor artistic cu totday dreaming