| LCD a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai fiu atat de pesimista?
vad doar lucrurile rele dintr-o chestie.egal.despre ce e vorba
ma gandesc doar la lucrurile rele care se pot intampla, doar la lucrurile care ma fac sa sufar.si asa imi pierd increderea in mine.
simt ca nu pot sa lupt pentru ceva ce vreau!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu vad nimic rau in a fi pesimist.Persoanele pesimiste sunt mai precaute si mai stricte cu ele si cu cei din jurul lor. E bine sa pui raul in fata pentru ca astfel te scutesti de suferinte inutilehee hee

| tim a răspuns:

Imagineaza-ti ca esti beata non-stop, asta daca e capabil creierul tau de asa o simulare. sa vezi ce roz vezi totul. pesimismul e doar o iluzie ca si bau-bau. se intampla ce vrei tu sa se intample, deci vezi ce-ti doresti!

| BeT a răspuns:

Nu-ti mai lasa inima sa ia hotararile singura.trecele prin
'filtru"(creier, acolo se afla rationalul). In inima noastra se gaseste si binele si raul.acum depinde de tine care este mai puternic.Creierul primeste informatile si le analizeaza. dar hotarirea finala o da inima. poate te intrebi de ce? Fiindca inima este ceva material...si creierul intr-o oarecare masura, dar este diferenta enorma intre ele.Iti voi da un ex:-Creierul iti spune sa nu fumezi ca nu este bine.-Dar inima iti zice, mai ia inca o tigara si apoi gata, si tot asa pina te imbolnavesti.