| Lluvia_8369 a întrebat:

Ce se intampla daca mananci creta?laughing

17 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

O sa ai febra foarte mare timp de cateva minute, dupa care totul revine la normal.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Nu stiulaughing
mananci creta?laughing
Si eu aveam o colega care bea si apa de la bureti.[jur. fara vrajeala]-cand eram in 1-4.hee heeDesteapta fata.rolling on the floor

| Sun life a răspuns:

Faci frebra

| CactusFlower a răspuns:

Ajungi la spital, si in cel mai rau caz, Doamne fereste, mori. Sper ca ti-a fost de folos. A fost scurt si la obiect raspunsul.Numai bine!

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Faci ferba...frateeeeee...thdaaaaaa

| ÎngerCretin a răspuns:

Eu am mancat jum de creta si am facut diaree rolling on the floor)))
Deci. Uitati pe cineva care a incercat.
Si nu am avut febra si nici senzatii de voma.

| MoNy_5223 a răspuns:

Faci febra big grin si ar putea provoca suferinta pulmonara

| Mikezilla a răspuns:

Faci febra si nu mai poti sa faci copii.nu mint

| Ana_4223 a răspuns:

Faci febra... Funda?

| criminalu67 a răspuns (pentru Ana_4223):

Eu am mancat o troaca de creta si n-am patit nimic pe bunewinking

| Bogatasul a răspuns (pentru criminalu67):

La puscarie?

| alexhino a răspuns:

Aia care zic ca "faci febra" inseamna ca au incercat, nu? Mancatorilor de creta?rolling on the floor

| dreamgirls a răspuns:

Pai faza asta o mai folosesc si eu la liceu laughing) in general la ora d mate pai p mine ma ia cu febra si apoi peste maxim 5 min senzatii de voma si...mrg thu dc intrebi?laughing

| PiCy12 a răspuns:

Faci febra clar! N-am mancat, dar cunosc chestiile astea.

| Daniel_Dumitrelea_1994 a răspuns:

Ai belit manzu pentru ca faci febra eu am un coleg care a pus 4 bucati de creta intr-o sticla de 0, 5 litri de cola si a bauto pe toata dupa care a inceput sa ea dea la bobocei, si cactus sa fim sincer numai un prost ar spune ca mori

| opreacarla_5459 a răspuns:

Pai de ce sa mananci creta?

| GretaDinCreta a răspuns (pentru opreacarla_5459):

Unii mananca creta, dupa cate vad, ca sa scape de ore, altii... O matusa de-a mea, cand era insarcinata, avea pofta... de creta! Pentru ca o vedeam des, am incercat si eu, prin clasele primare. De atunci, a ajuns ca un drog. Mananc foarte multa creta si n-am absolut nimic. Analizele mi le fac din an in an si-a perfect sanatoasa. Deocamdata. Nu sfatuiesc sa mancati, pentru ca nu stiti exact ce se intampla. Dar daca vi s-a intamplat, vreodata, sa incercati, nu va faceti prea multe griji. Eventual va e rau pe moment. Desi la mine nu merge.