| ValiPopa a întrebat:

Cine stie ce le place fetelor la un baiat

Răspuns Câştigător
| roxanaiasmina202 a răspuns:

Sa iti spun eu ce le place fetelor la un baiat :
-In primul rand INCALTAMINTEA! Suna bizar nu? Ei bine nu este fetele se uita extrem de des la acest lucru, ele vor ca un baiat sa fie bine incaltat si incaltamintea lor sa para tot timpul noua
-Vestimentatia[imbracamintea] - Suna putin mai normai decat ce am scris mai sus - Ele observa foarte usor daca tricoul/bluza sau camasa ta este calcata si acest lucru le place foarte mult si da dovada ca baiatu este ingrijit si ca stie ce vrea. Daca tricourile sau restul sunt sifonate/patate fete trec cu vederea dar ATENTIE! NU UITA![concluzie : nu le plac hainele sifonate sau patate] - Spre deosebire noi baietii suntem indiferenti daca in cercul nostru de prieteni unul sau mai multi baieti au pantalonii sau tricoul patat.]
-Mirosul/Parfumul - Este CEL mai important lucru - Ele se simt oarecum seduse de un miros atragator si le place ca un baiat sa miroase bine - Daca vrei sa ai un parfum bun iti recomand sa mergi la un magazin si sa iti alegi un parfum care iti place si mai bine ar fi daca ai fi insotit de o fata si ea sa iti aleaga parfumul
-Freza/Parul- Nu conteaza daca ai parul mic/mare atat timp cat iti sta bine - Insa conteaza foarte mult aspectul lui. Sa fie ingrijit, sa nu fie cleos sau sa nu aiba matreata.
-Zambetul-Un accesoriu foarte important - Din momentul in care zambesti in fata unei fete si te uiti in ochii ei ea va sti instant ca i`ai spus un "da".
-Simtul Umorului-Foarte important si acesta - Este important sa creezi o atmosfera cat mai placuta in prezenta fetei si sa o faci sa simta bine cu glume de orice natura [uneori si de natura sexuala dar nu prea mult ca sa nu pari un obsedat] - Unele fete adora lucru asta la un baiat chiar daca aspectul fizic nu este foarte bine dezvoltat
-Personalitatea-Personalitate difera de la fata la fata de exemplu daca o fata de la tara vrea un orasean cu bani sau care sa o iubesca o fata de la oras dintre un baiat de la tara si un baiat de cartier care injura/scuipa/vorbeste...

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Fetele.
Personal, îmi place semnul întrebării.
Baftă!

| ValiPopa explică (pentru Musique):

Cum adica

| Musique a răspuns (pentru ValiPopa):

Din nou...
Tu nu pui niciodată "?"?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Iti spun eu ce le place, testosteronul.
Asteapta sa mai cresti, baietica.

| TPUuser199 a răspuns:

Sinceritatea

| Mexx99 a răspuns:

Buna Vali.Fiecare fata e diferita,fiecare fata are un caracter diferit, unele sunt sensibila, asa ca poate prefera un baiat la fel de sensibil, sau cel putin unul intelegator, langa care sa nu se simta penibil si care sa ii ofere o stare de spirit de bine.Chiar nu stiu cum sa ma exprim laughing..Iti spun sigur ca orice fata ar fi,indiferent de caracterul ei aprecieaza mult la un baiat,tinuta,nu trebuie sa fii imbracat de firma,sau ultimul racnet in materie de moda,acuma depinde si de stilul tau,daca iti place stilul sport, ( de obicei fetelor le place un baiat imbracat in jeansi,tenisi sau bascheti,o camasa, un tricou, sau orice altceva in care te simti bine ). Poti sa te uiti si pe internet la ceva imagini. Stilul de a vorbii si vocabularul joaca si el un rol important, daca vorbesti flegmatic si folosesti multe cuvinte urate sau ii spui ceva care sa o faca sa se simta penibil, cu siguranta de va evita.Nu ii spune niciodata ca e sexy sau ceva, spune-i ca e frumoasa.Incearca sa gasesti subiecte si lucruri in comun.Sa zicem ca si rezultatele la scoala joaca un rol destul de important,bine nu trebuie sa fii un geniu sau printre cei mai buni din clasa,dar totusi un baiat care e repetent,sau abia stie citii si scrie,e destul de jenant. apoi, mai e si faza cu prietenii, daca baiatul respectiv face parte dintr-o gasca de baieti care sparg seminte in fata blocului toata ziua, cu siguranta nu o sa creasca in ochii fetei respective.Dar in general, incearca sa fii tu insati si da tot ce e mai bun. Bafta :*

| ValiPopa explică (pentru Mexx99):

Mutumesc mult, sfaturile trebuie mi-au fost de foros