| axxyloveyou a întrebat:

Cine stie ce semnifica unele vise? Adica daca au vreo semnificatie? pentru cea mai interesanta parere dau funda.; x

7 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Pentru mine visele sunt ca niste deja-vu-uri happy
Cateodata am impresia ca am mai vazut acel moment pe care l-am trait in vise happy
winking
La voi ce este?happy

| Aiicha a răspuns:

Visele semnfica ceea ce vrei sa ti se intample dar care nu vor avea loc niciodata.(aici nu intra si cosmarurile)

| MyEssence a răspuns:

Mustata-Viclenie, posibilitate de esec, De vei visa ca saruti o fata, semn e ca te vei indragosti
- sarutand
- sarutand o icoana a lui Isus- mult bine urmeaza in viata ta
- de vei visa ca altcineva te saruta pe tine, noroc vei avea
- sarutand morti- vei avea o tulburare la viata ta
- un vis foarte bun este acela in care visezi ca il saruti pe Dumezeu.

| BoBBy a răspuns:

A visa este ceva natural si uman. Timp de multi ani, s-a considerat ca este o stransa legatura intre vise, sanatatea mentala a omului si viata lui reala. Oniromantia este considerata arta de interpretarea a viselor.

Prin semnificatia viselor sau talmacirea viselor oamenii isi pot rezolva anumite probleme pe care la au in viata de zi cu zi.

| mary_1175 a răspuns:

Da visele nu sunt reale.sunt doar realizate de noi, ce ne dorim noi sa facem in viitor, acum depunde si de vis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele inseamna dusman bani de o mie si de 5 mi inseamna lacrimi bani de hartie vesti

| Gabriela0009 a răspuns:

Salutare poti deslusi singur visele. Dictionar de vise online, acest site va ajuta la talmacirea si intelegrea viselor http://www.cevisam.com/