| anonim_4396 a întrebat:

Colega mea spune ca sa il recuceresc pe fostul meu prieten trebuie sa ma apropii de el, sa ii iau telefonul din mana cand vb cu actuala prietena prin mesajesad sa il imbratisez si sa il iau de mijloc si sa il sarut cand sunt aproape de el. Oare va functiona? Da-ti niste sfaturi va rog frumos, ca nu stiu daca o sa am curajul puppy dog eyes
FUNDITA

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca faci asa o sa te creada disperata

evenso
| evenso a răspuns:

Aceste metode sunt prea directe dupa parerea mea si nici nu este frumos sa scoti telefonul din mana cand vorbeste cu cineva, ar trebui sa aplici metode mult mai finute, de exemplu o privire mai altfel, un zambet frumos etc., altfel cred ca o sa pari o disperata si risti ca fostului sa nu apreciaza deloc gesturile tale prea "tupeiste".

| Inkubus a răspuns (pentru evenso):

Cu telefonul stiu ca e cam ciudat si oricum nu voi face asta insa eu de obicei mereu ii zambesc frumos, vorbim doar ca prieteni si el face in asa fel sa ma fac SUPER geloasa, spre exemplu azi, in fata mea ii zice unui coleg ca i-a trimis gacica-sa nu stiu ce mesaj laughing si a facut intentionat si imi este asa de ciuda sad Alt sfat te rog puppy dog eyes?

| evenso a răspuns (pentru Inkubus):

Asteapta, doar asta mai pot spune, din moment ce el este fostul inseamna ca a existat un motiv pentru care v-ati despartit, nu mai esti chiar atat de interesanta pentru el ca una pe care nu l-a cucerit inca.
Poate la unii functioneaza daca fata insista sa se reia o relatie cu fel si fel de metode directe, depinde cum esti tu, cum e caracterul tau, daca esti o fata finuta atunci nu o sa faci la fel ca prietena ta care te-a sfatuit.

| Inkubus a răspuns (pentru evenso):

Iti spun drept ca si colega mea care m-a sfatuit este la fel de finuta ca mine, insa mai priceputa si de aceea mi-a dat acest sfat, dar eu sunt foarte timida si colega mea spune ca la fostul meu, cu care m-am despartit tot din cauza mea caci eu nu prea il luam in brate si nu ii aratam ca il iubesc, chiar daca eu il iubeam foarte mult, mi-a spus ca la el functioneaza sa ma dau la el, ca eu sa fac un nou pas si ca el acum este cu acea fata mai mult nu ca o iubeste ci doar ca sa aiba cu cine sa iasa din casa, caci ei s-au combinat exact cand ne-am despartit noi si nu a trecut mai mult de 2 saptamani, si, oare sa o iubeasca asa de repede, ca intre mine si el iubirea s-a dezvoltat intr-un an caci de la inceput noi ne uram unul pe cealalt si am continuat incat am inceput sa ne iubim. thinking Alt sfat? puppy dog eyes [ scuze daca te-am plictisit cu povestea mea straight face ]

| valentingb a răspuns:

Ca sa il "recuceresti", trebuie sa ii arati ce a pierdut. Sa fii vesela, frumoasa, cuminte, exact asa cum trebuie. Daca te bagi in sufletul lui mai tare o sa vrea sa scape de tine. Si poate omul nu vrea, asta e, treci peste.

| Inkubus a răspuns (pentru valentingb):

Poi asa m-a sfatuit o colega care "tactica" asta ei i-a mers cu prietenul sau, dar asa e, cu telefonul pare cam ciudat, insa oricum eu ii zambesc mereu, vorbesc cu el normal si sunt vesela sad deci chiar as vrea mearga thinking Alt sfat puppy dog eyes?

| valentingb a răspuns (pentru Inkubus):

Uite, am sa devin personal. M-am despartit de o fata. O luna de zile s-a tinut dupa mine, a incercat orice, de la promisiuni,la amenintari (nu vrei sa stii). Putea sa incerce inca un an, tot nu o mai voiam. Deci, trebuie sa intelegi ca e posibil ca orice incerci, sa nu te vrea inapoi. V-ati despartit cu un motiv, nu? Poate acum a gasit ce ii lipsea. Nu vreau sa te intristez, sa stii, sunt doar corect. Daca el inca mai are sentimente pentru tine, trebuie mai intai sa se desparta de cealalta. Oare poti sa traiesti vazand-o pe ea plangand din cauza ta? Tu continua sa fii perfecta, sa-i arati lui ca inca il iubesti, si foarte important, vorbeste cu el. E foarte important sa vezi ca ai cu cine vorbi, ca nu esti suparata dar totusi nici foarte iertatoare, ca si cum nu s-a intamplat nimic. Daca mie mi-ar lua cineva telefonul din mana, i l-as da de cap. Si cum sa il iei tu in brate, daca el te respinge? E bizar. Si un caine tace daca ii spui "mars". Nu toti oamenii sunt la fel. Nu te mai lua dupa prietena aia a ta.Ea incearca sa te ajute, dar ii lipseste experienta. Daca prietenul ei a tolerat asta, nu oricine va tolera. Tu il cunosti mai bine si stii ce ii place. Nu uita ca un baiat merge mereu la sigur. Daca poate fi sigur pe tine, te va prefera.

| Inkubus a răspuns (pentru valentingb):

Iti spun drept ca si colega mea care m-a sfatuit este la fel de finuta ca mine, insa mai priceputa si de aceea mi-a dat acest sfat, dar eu sunt foarte timida si colega mea spune ca la fostul meu, cu care m-am despartit tot din cauza mea caci eu nu prea il luam in brate si nu ii aratam ca il iubesc, chiar daca eu il iubeam foarte mult, mi-a spus ca la el functioneaza sa ma dau la el, ca eu sa fac un nou pas si ca el acum este cu acea fata mai mult nu ca o iubeste ci doar ca sa aiba cu cine sa iasa din casa, caci ei s-au combinat exact cand ne-am despartit noi si nu a trecut mai mult de 2 saptamani, si, oare sa o iubeasca asa de repede, ca intre mine si el iubirea s-a dezvoltat intr-un an caci de la inceput noi ne uram unul pe cealalt si am continuat incat am inceput sa ne iubim. Alt sfat? [ scuze daca te-am plictisit cu povestea mea ]

| valentingb a răspuns (pentru Inkubus):

Fata mosului, eu am spus ce am avut de spus. Daca nu ai rabdare, poti pierde. Dar daca tot iesi cu alt baiat, poate ai sa-l uiti pe fostul. Da, vei spune " niciodata", dar mai vedem noi.

| Lorre1214 a răspuns:

Pai nu ar trebui sa ii iei telefonul din mana ca sigur nu i-ar placea si nici sa il saruti ca va zice ca esti disperata, da-te pe langa el, fa in asa fel incat sa se reindragosteasca de tine. Bafta :*

| vyvi a răspuns:

laughing sincer nu va functiona, la mine e la felwinking cel mai bine e sa fi si tu cu altcineva sa vezi daca chiar a tinut la tine, si daca a tinut o sa fie gelos si o sa vorbeasca el cu tine sa va impacat, daca nu, asta e nu a tinut big grin si sa fie pericit cu...

| Inkubus a răspuns (pentru vyvi):

Pff..eu chiar inca tin foarte mult la el, si sambada intr-adevar am intalnire cu altcineva dar fac in asa fel mai mult sa il fac intr-un fel gelos, insa azi m-a intrebat ca a auzit ca am intalnire cu acel baiat si nu parea absolut deloc invidios si chiar dadea impresie de fericit thinking si azi am incercat sa il imbratisez si el a vrut, ca mereu ma ia intr-un fel dar nu ca inainte cum eram cu el, deci daca chiar ar tine la actuala prietena cred ca nu s-ar mai comporta asa cu mine, adica nu mi-ar accepta imbratisarile thinking Ce spui? alt sfat? puppy dog eyes

| AndreiLeco a răspuns:

Parerea mea e ca nu v-a merge.Doar se v-a supara mai tare.