| deutza_2137 a întrebat:

Credeti ca e adevarata chestia asta cu sfarsitul lumii? daca da spunetitmi care e adevaratul an 2012 2029 sau 2036?

Răspuns Câştigător
| verutza_5399 a răspuns:

Nici unul dintre anii acestia pe care i-ai specificat, nu reprezinta anul in care lumea se sfarseste! Faza e ca doar Isus Hristos stie cand vine sfasitul lumii! De fapt, sfarsitul lumii reprezinta venirea a doua venire a lui Isus(in caz ca nu stiai)! Cei care spun acesti ani, vor doar sa ne sperie, sa nu ne mai incredem in Dumnezeu, si sa numai fim gata de venirea Lui! Eu iti recomand sa citesti Apocalipsa(Biblie)...acolo vei gasi intregul adevar! Isus este calea, adevarul si viata! Domnul sa te ajute in toate!

3 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Nu, nu e adevarat. nimeni nu poate sti cand vine sfarsitul lumii.

| xBlue a răspuns:

Iti dau un sfat : Nu te mai lua dupa ceea ce auzi la TV sau stiu eu unde. Citeste Biblia daca vrei sa stii exact cum va fi inainte sa soseasca "Sfarsitul Lumii".
Si sa-ti raspund la intrebare : Nici unul din ani nu este corect happy

| ade_2014 a răspuns:

Toti fac bani pe aceasta tema. Oricine spune ca vine sfarsitul lumii este crezut de noi toti, dar numai daca il vedem la televizor. Este o prostie; continuitatea vietii pe Terra va mai dura in orice caz nu va disparea maine. Nimeni nu stie exact. Si la urma urmei de ce ar vrea Dumnezeu sa ne rada de pe fata pamantului? Nu luati in considerare orice stire sau afise cu asa ceva ca cel de pe 21 mai 2011. Eu m-am cam speriat atunci dar stiam ca nu era decat o iluzie a celui care a facut aceasta afirmatie; nimic solid, nimic dovedit. Sper sa te fi ajutat! happy