| gianinutza007 a întrebat:

Credeti ca este cel important aspectul fizic atunci cand incercati sa obtineti un job?

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

S-o luam asa.
Daca vrei sa te faci bucatareasa nu incerca sa vii imbracata provocator, cu un parfum de fite, cu 5 straturi de machiaje pe tine si bluze mulate. Poti sa vi intr-un halat simpatic, cu miros de tocana, poti sa ai si mustata, si 100 de kile, nu deranjeaza pe nimeni, important e sa fi gospodina.

Daca vrei sa fi secretara, invers. Fusta mini, dresuri transparente, farduri, par cuafat...nem mustata, nem colacei...nu te angajeaza nimeni in ritmul asta.

Si daca vrei sa fi... femeie de serviciu...nu e important sa ai toti dintii-n gura nici sa stapanesti prea bine limba romana.

happy Ma rog, e important si aspectul asta fizic, pana intr-un punct laughing

16 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu este cel mai important, dar este important. Dacă ştii să te aranjezi pentru job-ul respectiv ai mai multe şanse să prinzi postul decât dacă mergi la voia întâmplării şi fără să te preocupe acest aspect. Dar, după cum spuneam, nu este cel mai important (poate doar dacă vrei un job de fotomodel sau ceva de genu').

| viatadecacatt a răspuns:

Nu tot timpul. dar nici sa nu te astepti sa vina o balena d'aia ditamai sa se angajeze drept ospatarita sau altceva.

| St!L a răspuns:

Nu.normal ca nu conteaza.Conteaza doar cat de bine excelezi in acea meseriehee hee

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu este cel mai important dar categoric are un rol important. Mai depinde si de ce vrea angajatorul...secretara, sau...prietena de serviciu.

| KidoSmart a răspuns:

Cred ca da pentru ca fiecare job are felul lui de a se concretiza

| Slavic a răspuns:

Cind vrei sa intri undeva nu conteaza exteriorul dar interiorul el trebuie sa vada cit de educat si sai fie placut sa vb cu tine desigur nu trebuie sa fie bun doar cind intra la un jobwinking

| dada a răspuns:

La rebu te primeste laughinglaughing oricum ai arata laughinglaughing

| FoXy a răspuns:

Pai unde nu trebuie studii, iti trebuie aspectul fizic.si unde nu trebuie aspectul fizic trebuie sa ai studii.
Pupici:*

| iri a răspuns:

Depinde ce job iti doresti. Degeaba vrei sa te faci dansatoare la un night club la 40 de ani, cu riduri, 100 de kile si mustata.

| betty17 a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic in majoritatea joburilor

succes

| adrianaadrianaadriana a răspuns:

Cred ca ai vrut sa intrebi:cel mai important, nu?
Ei, bine, nu este cel mai important, dar conteaza! O tinuta corecta, ma refer atat la imbracaminte, cat si la comportament pot influenta din start.Fii increzatoare(doar nu-ti ia nimeni capul), naturala si nu prea pretentioasa! Ai timp, daca vei fi angajata, sa arati ce stii.Iti doresc mult succes!

| olimpiaherra a răspuns:

NU, cu totul si cu totul nu dar acum sa nu va duceti si dumneavoastra in pijamale... Daca va duceti sa obtineti un job ducetiva
mai intai pregatita psihic si apoi fizic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai pe teren te poti convinge.adica atunci cand cauti un job.aici? cati useri atatea pareri. dar eu cred ca; omul potrivit la locul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un aspect ingrijit, placut, intotdeauna da roade. pe langa celelalte aspectewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu este CEL important happy
Desi conteaza. Daca esti dragut si te descurci in orice situatie l-ai obtinut (job - ul ) Dar nu da asa mare importanta. Conteaza mai mult experienta ta, comunicarea...

| diablo4life a răspuns:

Majoritatea patronilor sunt barbati iar acestia la o angajare se uita la aspectul fizic mai mult stiu asta de la tatal meu. deci sunt sigur ca conteaza. in fine depinde si de job, ca daca vrei sa iti cauti un job ca femeie de servici nu se uita nimeni cum arati. dar eu cred ca tu arati ff bine si iti vei gasi un job misto.bafta