| hbkmarius a întrebat:

Credeti ca invatamantul ar trebui sa fie obligatoriu pana la 16 ani?

2 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Nu, cred ca invatamantul ar trebui sa fie optional nu obligatoriu cei care vor sa fie cineva si nu acolo mici functionari la o banca sau ceva de genu ci cu adevarat cineva hai sa incep Platon Pitagora Aristotel s.a. cum suna ai auzit de ei nu?

| DozeCuVisse a răspuns:

Invatamantul nu este obligatoriu!happy Daca vrei poti pleca de la scoala, pentru ca ei te vor baga in abandon scolar din cauza absentelor(crede.ma stiu anul acesta i s-a intamplat unei colege) >! Succes!happy