| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că o să se uite ciudat lumea la mine dacă merg la ștrand și am vergeturi? Adică am văzut o grămadă de oameni cu burta sau foarte grași și nu are nimeni, nimic cu ei. Timp de câțiva ani nu am mai mers din motivul acesta... =( vreau sa fi eu stau într-un bazin, în apa, la soare, sa înot... =(

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daaa ca esti singura persoana de pe lumea asta cu vergeturi si toti fix la tine o sa se uite sa te judece ca n-au nimic mai bun de facut. Cum sa nu te duci la piscina ani intregi din asemenea motiv rolling on the floor

| Andreeush a răspuns:

Nu ești singura cu astfel de probleme, nu trebuie să dai importanță pe ce zic alții.
Trebuie să te simți bine în pielea ta.
Poți să îți iei un costum de baie dintr-o singură piesă dacă te simți mai bine așa.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Du-te relaxat! Și eu am vergeturi și trebuie să mă duc la mare în august;( și la diferite ștranduri poate, până atunci.
Să fim serioși. Printre românii ăștea care se duc la mare/ștrand/oriunde, dintre care 50% sunt interesați doar de propria persoană, nu va fi aproximativ nimeni care să se uite insistent la tine.
Bucură-te, zâmbește, fi fericit și lasă-i pe cei care te bat la cap/insultă/enervează/etc să stea în frustrarea lor.

| Antopuff a răspuns:

Toti avem defectele noastre de care suntem complexati. Ar trebui sa te accepti asa cum esti pentru ca vergeturile nu prea ai cum sa le elimini.