| bluepuff a întrebat:

Cu toate ca ne e frica de ce continua sa ne atraga "necunoscutul"?

Daca ar fi sa vi se indeplineasca o singura dorinta, care ar fi aceea?
happy

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

1.Pentru ca e o senzatie a naibii de placuta in zborul ala cu capul in jos spre prapastiehee hee
2. Mi-as dori sa pot schimba macar o singura mentalitate. Dar cred ca pana la urma tot eu ma voi schimba incercand sa schimb pe altiiI don't want to see

| Bacemi a răspuns:

Pentru ca necunoscutul e privit ca viitor, ca progres. Daca ar fi sa mi se indeplineasca o singura dorinta as vrea sa pot avea relatia ideala cu o fata care imi placa din toate punctele de vedere. Si bineinteles ea sa ma placa la fel. Sa fie vorba de o iubire platonica.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Necunoscutul de ce ne atrage. Pentru că e curiozitatea e dorinţa de a şti ceva nou, ceva ce nu ai aflat deja.
Ştii era superstiţia aia că dacă o spui nu ţi se îndeplineşte. Aleg să cred în ea happy. Nu mi s-ar îndeplini dacă ţi-aş spune-o. Baftă!

| LoveForShania a răspuns:

Necunoscutul ne atrage pentru noi oamenii avem o curiozitate care nu poate fi stapanita.

Stii, chiar sunt niste vorbe spuse de niste oameni, care sunt chiar invers.
Adica:,, Orice dorinta se indeplineste.''
,, Daca iti doresti nu inseamna ca se va intampla.''
Deci? Sunt chiar invers.

Una singura? Eu imi doresc ceva, iar daca se implineste rezulta fericirea!
Imi doresc fericirea familiei mele.
Fericirea= tot ce imi doresc si se impliniste.

| marrr a răspuns:

Necunoscutul ne atrage tocmai pentru ca suntem prea curiosilaughing. Desi ne e frica uneori, necunoscutul poate reprezenta un nou inceput, o descoperire.

Nu cred in faptul ca daca spui dorinta, nu se mai indeplineste, deci am s-o spundevil:
Mi-as dori ca in aceasta vacanta de vara sa merg in Grecia, in Gythio :-

| User a răspuns:

Sa castig macar un miliard asa. Loterie, pufuleti cu surpriza, donatii, ca-i gasesc pe jos, nu conteaza, numa' sa-i castig.

| Micheline a răspuns:

Nu el ne atrage ci noi pe el.Noi suntem cei care cautam raspunsul la diferite intrebari chiar daca par imposibile.Suntem intr-o cautare continua a necunoscutului.Si oricum, poate ca nu o sa aflam niciodata raspunsul la anumite intrebari.
Cea mai mare dorinta a mea ar fi sa zborlaughing.

| cornel a răspuns:

Sa traiasca toata lumea vesnichappy

| RUMBURAK a răspuns:

Pentru ca ne este frica ca ni s-ar putea intampla ceva rau. dar speram mereu ca ne va aduce lucruri minunate.necunoscutul este impletit cu viata noastra, cu imprevizibilul.sa reusim sa salvam pamantul inainte sa fie prea tarziu.

| rosad a răspuns:

Sa nu-mi mai pice netu din 10 in 10 minutelaughing

| sherlynn a răspuns:

Cell mai mult as vreaa sa lOocuiescc in Serbiaa...
AdOor tSsara aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca avem o minte scormonitoare, curiozitatea si incercarea de a raspunde la intrebari e semn al inteligentei. Asta facem de cand ne-am nascut: exploram! Unii, altii - vegeteaza!
Dorinta mea se va indeplini, pentru ca, pe langa curiozitate, am si tenacitate! Nu pot sa o declar, mai suntem si discreti, nu superstitiosi! Dar daca nu se indeplineste daca o declar?