| Anne2000 a întrebat:

Culoarea parului meu este saten deschis, dar la soare e si mai deschis si as vrea sa il mai inchid la culoare. Ceva natural? Cu frunze de nuci nu iese nimic nu vreau sa mai aud. Altceva? Care sa il inchida garantat? Ce ati incercat? Dar nu vopsele ca am doar 13 ani si nu ma lasa mama, sunt inca prea mica. Vreau doar sa il inchid la culoarea ca e prea auriu.

18 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Depinde de cate ori ai folosit frunzele de nuci.
Daca te-ai spalat o data sau de doua ori, rezultatul nu va aparea. Abia dupa 10 spalari apar reflexii inchise in parul tau!

| Anne2000 explică (pentru SefaTa97):

Dragutza mea, parul meu pare mai deschis ci nu mai inchis si am auzit ca da reflexii roscate asa ca lasa frunzele de nuci. Scuze.

| Jnebun a răspuns:

Incearca cu cafeaua. dupa ce te speli la par..toarna-ti in par cafea..stai 15-20 de minute si te speli. la fiecare spare a parului..deaorece nu iese din prima...
Cafeaua sa fie calduta

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Dar ai incercat? Stii sigur ca nu va afecta parul? Va iesi ceva?

| Jnebun a răspuns (pentru Anne2000):

Da. mi s.a inchis parul. cu mult... inainte il aveam blond blond..acum il am saten. spre putin blond...

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Wow. Dar, ai avut parul aspru? Sau nu? Si cum fac? Clatesc parul cu cafea sau 20 de minute iar apoi ma spal cu sampon, nu?

| Jnebun a răspuns (pentru Anne2000):

Nu afecteaza..eu am parul aspru si foarte voluminos..sau cum se zice. doar pui cafeaua-n par calda..si masezi parul cu buricele degetelor. si ti intre 10 si 15 min

| Jnebun a răspuns:

Des* scuza-ti-ma!

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Aha. Parul meu de fel e moale, matasos si fin sper sa nu fie aspru de la cafea.

| Jnebun a răspuns (pentru Anne2000):

Nu va fi..sau..depinde de par..Incearca odata..si vezi ce iese

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Mmm...deci cum fac? Bag parul in cafea stau 20 de minute apoi bag sampon si clatesc cu apa?

| Jnebun a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......ea_parului pardon, uite de aici..am luat eu..scuze ca-ti dau site.dar nu ma pricep sa explic indeajuns.

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Eu voi incerca. Sper sa mi se inchida parul.

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Dar tu esti cea din poza de la avatar? Ai parul asa inchis datorita cafelei? Sau te-ai vopsit? Erai blonda inainte?

| Jnebun a răspuns:

Eu am fost blonda..ca si aurul..cum e o vorba..si mi.am facut aia cu cafeaua..si s-a mai inchis.dar nu am stat mult cu cafeaua..pt a nu.l inchide ff mult. Si da, eusun cea din poza..am 12 ani si 10 luni.

| Anne2000 explică (pentru Jnebun):

Aaa, wow nu te-ai vopsit doar cafeaua ti-a facut parul asaaaaa? :O Moama, incerc si eu. :*

| Stefaniaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Fa-ti masti cu ulei de masline