| iuliana_5601 a întrebat:

Cum am zis pe 29 decembrie mi-a venit ciclul PRIMA DATA la varsta de 15 ani jumate. si nici pana acum nu mi s-a terminat maine este a saptea zisad credeti ca e din cauza ca sunt mai grasuta? sau din cauza ca trebuia sa-mi vina mai demultcrying

5 răspunsuri:
| PurePoison a răspuns:

Poi, mie mi-a venit ciclul la 13 ani, acum sa stii ca nu cred ca e din cauza ca esti mai grasuta.Depinde de cum s-a dezvoltat si organismul, eu de exemplu am 4-5 zile, totusi ar trebui sa incerci sa vorbesti cu mama sau sa consulti un doctor ginecolog sa nu cumva sa ai vreo problema Doamne fereste. Oricum prima oara cand iti vine te tine mult, dupa se regleaza el singur.

| HySpear a răspuns:

Pai nu stiu, depinde de fiecare... poate ca acum ca ii la inceput vine mai mult, poate tine intre 3-6 sau 7 zile.Sa iti notezi pe ceva, daca nu vine regulat sa te duci la doctor sa iti dea ceva pentru a veni regulat.Acuma cateva luni poate nu o sa fie, dar dupa cativa ani.
Sanatate happy

| HySpear a răspuns:

Pai nu stiu, depinde de fiecare... poate ca acum ca ii la inceput vine mai mult... poate tine intre 3-6 sau 7 zile.Sa iti notezi pe ceva, daca nu vine regulat sa te duci la doctor sa iti dea ceva pentru a veni regulat.Acuma cateva luni poate nu o sa fie, dar dupa cativa ani.
Sanatate happy

| mazzylazzy a răspuns:

Buna Iuliana, fiind prima oara, organistmul tau este dereglat, primul an ciclul menstrual ti se va regla si astfel in fiecare luna, cateva zile iti va veni menstruatia, dar pana atunci va trebui sa te obisnuiesti, stai linistita nu este din cauza ca esti mai plinuta, asta se intampla oricarei fete... daca raspunsul ti s-a parut folositor imi poti acorda o fundita please?sadkisskiss:X:X:X

| Johanna_2621 a răspuns:

Ce-i drept ţi-a venit cam târziu, dar nu e motiv de ingrijorare. Mai stai câteva zile. Şapte zile nu e anormal. La altele durează mai mult big grin Dacă te mai ţine incă 3-4 zile, du-te la ginecolog. Până atunci chill.
Ah, şi din câte ştiu eu greutatea n-are nicio treabă.