| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea face sa nu ma mai inrosesc atunci cand un profesor ma ridica in picioare sa raspund? Azi eram la psihologie si profesoara mi-a zis sa ii dau un exemplu si ma pierdusem de totsad, dar am raspuns pana la urma. Am mai vorbit anul trecut cu ea despre faptul ca sunt prea timida si ma inrosesc repede, dar nu reusesc deloc sa ma,, tratez".sad Ma puteti ajuta cu sfaturi?

3 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Pai nu trebuie sa reactionezi asawinking... trebuie doar sa fii tu.cum ai fi in parc sau in alta parte de ex tongue

| TheBiban a răspuns:

Incearca sa te relaxezi si nu te gandi ca te privesc si ceilalti.Gandeste-te ca esti numai tu si cu profesorul in fata ta si vorbesti numai cu el/ea intre patru ochi.De cele mai multe ori functioneaza.Incearca sa nu te gandesti la altceva decat la raspunsul pe care trebuie sa-l dai.Atat! Mie mi-a mers, acum sa vedem daca funcioneaza si la tine

| Kta91 a răspuns:

Nu trebuie sa faci absolut nimic.incerci sa fi normal la in restul timpului. sper ca te-am ajutathappy