| Ulv_George_1996 a întrebat:

Cum as putea sa ma las de fumat. Fumez de aproximativ 7 ani

7 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Cum scrie si pe pachetele de tigari "Doctorul si farmacistul tau, te pot ajuta" sau cum am facut eu, cand aveam pofta luam o guma(aveam cate 2-3 pachete de guma la mine tot timpul, chiar si noaptea)

| SimonaSimona01 a răspuns:

Incearca sa fumezi mai putine tigari pe zi ce trece. Numai sta pr langa fumatori, cand te duci la magazin iti cumperi din ce in ce mai putine tigari si sa iti ajunga in zilel respective ..bTotul porneste de la crier si cel mai important e sa ai AMBITIE.

| Jipa95 a răspuns (pentru SimonaSimona01):

Nu merge asta cu mai putine tigari pe zi ce trece... daca vrei sa te lasi, pai nu mai pui gura pe ele, eu asa stiam...

| Andreiu68 a răspuns:

Fumeaza din ce in ce mai putine pe zi, fumezi ultima tigara pe la 20:00 de exemplu mai faci tu ce faci si te culci tarziu 00:00. Dimineata te trezesti pe la vr-o11 12 si nu mai fuma ai aproape 24h mananca ceva care sa iti taie pofta de fumat( snecksuri si pizza).Si eu am fumat 6luni si asa am facut ca sa scap de fumat.Acuma nu mai suport fumul de tigar

| Winchester308 a răspuns:

Nu mai fumezi.Vezi sa n-ai vreun pachet la indemana ca asa nu prea reusesti.

| PapadiaMeleu a răspuns:

N-ai nevoie de ajutorul nostru la acest capitol. Totul tine de ambitie.

| Electronica_Tigara_1976 a răspuns:

Ai incercat tigara electronica? Eu m-am lasat cu ea dupa 16 ani de fumat. Am aproape 5 ani de cand o folosesc si ma simt foarte bine. Mi-a placut atat de mult ca am facut un blog ca sa le dau sfaturi si altora despre cum sa renunte. Il gasesti aici: https://forumtigaraelectronica.wordpress.com/......ncepatori/