| b342 a întrebat:

TPU!
Cred ca am o situatie putin cam stupida. thinking laughing Ma rog. M`am mutat la o scoala noua. mi-am facut prieteni, bla bla bla. Nu asta conteazaa! laughing Deci. E un baiat super dragut :d. Blond, ochii albastrii, parul mai lung. Si mereu se uita la mine, eu la el. Si cand ma uit la el, si el la mine, intorc privirea. laughing Treaba e ca mi`e rusine sa vorbesc cu el. Si e ciudat, pentru ca sunt o fata mai tupeista de fel. M`am interesat si am aflat ca`l cheama Adi. e cu un an mai mare ca mine happy. Am discutat si cu mama, si a zis sa nu mai fiu asa timida, ca nu am nimic de castigat. Si stiu ca are dreptate. ( Eu cu mama ma inteleg super bine, ma intelege mereu. happy ) Decii, ma enerveaza faptul ca sunt timidaa sad. :/
Imi puteti da vre`un sfat? Nu neaparat de subiecte de conversatie, ca am destule. Cum fac sa " scap " de timiditatea asta? straight face ( Da, da, intrebare stupida, stiu! )
Multumesc mult ca va`ti facut timp sa cititi. :*

Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

Wow! Dupa ce ca ai ocazia sa-ti intemeiezi o " relatie " sa zicem, si mama ta te lasa.:o, eu una n-as rata ocazia. Du-te draga si baga-l in seama.ca doar nu-ti ia cineva gatu``. laughing

7 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Incearca sa iti spui mereu in gand: am incredere in mine pot s-o fac! voi trece peste! sunt cea mai buna! ziti in gand aceste cuvinte si te vei simti mai bine. du-te la el intreaba-l ce face. sau trimitei printr-un biletel asa te va baga el in seama

| Metaloco a răspuns:

Fa ca in filme te ciocnesti accidental de el si de acolo intrati in vb

| 95Cosmin a răspuns:

Daca stii vreun prieten/prietena care il stie atunci zii sa iti faca cunostinta cu el, asta mi se pare cea mai simpla solutie happy Bafta

| b342 explică (pentru 95Cosmin):

Pai, multe colege de ale mele il stiu. Dar. Nu stiu. daca o sa par putin prostuta. sau nu stiu. timida. :-s? Oricum, iti multumesc mult pentru sfat! Iar daca am sa mai prind putin " tupeu ", sfatul tau va fi primul pus in " aplicatie ". >big grin

| 95Cosmin a răspuns:

Alta varianta ca sa nu pari proasta, daca vezi ca, colegele tale merg pe afara cu el mergi si tu pe afara cu ele, il saluti atunci dupa il saluti si pe la scoala si ai revolvat problema. Mult noroc iar big grin

| b342 explică (pentru 95Cosmin):

Aww, colege mele zic ca`i urat! Toate il evita! Ma rog, fiecare cu parerea lui. Oricum, iti multumesc din inima, si am sa incerc eu sa vorbesc cu el. big grin >; d

| Diez a răspuns:

Mergi la o petrecere la care merge si el, fate muci si bagate in seama cu el, pana la urma se va oferi sa te duca acasa ("poate din mila sau poate nu"), eu asa am cunoscut una din prietenele mele.