| Subsemnatul123 a întrebat:

Cum de se formeaza atat de usor legaturi intre oameni?

Vad aici pe site postari de genul:
"M-am intalnit cu un baiat pe care nu l-am mai vazut niciodata si dupa 3 secunde m-am indragostit de el"
"Am vorbit un minut cu o fata si deja sunt indragostit de ea de mor"

Credeti ca oamenii care se imprietenesc mai greu o sa aiba o prietenie/relatie mai lunga?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu mai am sentimentul asta dar nu cu oricine. Pur si simplu simti ca te conectezi cu o persoana dupa ce vorbesti un pic cu ea pentru ca semanati la modul de gandire, exprimare etc.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Si daca te respinge fizicul lui, ei sa vezi ce interes o sa ai

| RAY a răspuns:

Oameni frumosi atrag multe persoane in jurul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Sunt singuri/singure.
Da, din simplu fapt ca nu o sa fie respinsi atât de usor.

| DeliNes a răspuns:

Depinde. Cateodata se intampla sa intalnesti pe cineva cu care ai multe in comun si te simti de parca v-ati cunoaste de o viata. E o senzatie placuta si multe ori oameni exagereaza in descrierea ei.
FIecare relatie dintre oameni e diferita, nu conteaza daca se gasesc bine impreuna imediat sau daca se imprietenesc mai greu, nu depinde de asta lungimea relatiei/prieteniei, ci de cheful si voia de a sta impreuna si multe alte chestii

| Karolla a răspuns:

Faptul ca se simt atrasi fizic, nu e o legatura. De nici un fel. Si nici prietenie nu este. Le zburda hormonii.
O prietenie adevarata, sau o relatie bazata pe interese comune si (mai ales) respect, poate dura si o viata.