| traficanta a întrebat:

Cum ii zic si eu dirigintelui sa ma invoiasca maine de la ora de tehno ca am ultima ora si trebuie sa ma duc sa`mi caut geacalaughing si nu pot sa-i spun asta. dati-mi si mie ceva ce sa-i zic sa ma invoiascathinking mersi happy

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai spune-i ca ai programare la stomatolog.

| Shuellen a răspuns:

Zi ca maine seara dai o proba foarte importanta la nu stiu ce concurs sau pentru lectii de. vioara, pian, dansuri etc.Sau ii poti zice ca pleaca parintii tai fara tine si n-ai cheielaughing. Ca ti-e rau, ca trebuie sa ajungi la medic.

| Shagun a răspuns:

Ai putea sa faci pe victima... Sa te duci la cabinet si iti da scutire big grin
Daca nu, ii zici ca trebuie sa ajungi la dentist ca ai programare sau ca te duci sa iti cauti geaca laughing
Parerea mea e ca ar trebuie sa ii spui adevarul, ar fi bine daca te-ar invoi mama ta tongue. Pe mine unul, dirigu m-a invoit sa ma duc imi fac cumparaturi big grin

| Coco_3708 a răspuns:

Nu trebuie sa ii dai socoteala roag-o pe mama ta sa iti dea ceva scris si semnat de ea si te invoieste fara sa mai trebuiasca sa ii dai detalii...hee hee daca nu vrei sa faci asa sunt vechiile scuze care merg mereu gen : ma duc la medic, la dentist, am o problema feminina, iti e rau, sau vine mama ta sa te ia pentru ca bunica ta e in spital si mergeti la ea, vine mama sa te ia pentru ca tu nu ai chei etc...