| tennyteen a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa-mi ia o pisica? funda PS:sunt super greu de convins sa-mi cumpere aminal de companie!

Răspuns Câştigător
| InLove a răspuns:

Promitele ca o sa fii mai responsabila, un prieten e a meu a vrut hamster si de ziua copilului s-ia sunat tatal s iia zis : stii ce m-ar face cel mai fericit copil, sa-mi ei 2 hamsteri!? tu poti sa le zici ca cu ocazia zilei de maine, daca stiu ce te-ar face cel mai fericit copil de pe planeta?! o pisica big grin, ai putea sa faci un pact, si daca nu ai grija de ea, si iti neglijezi responsabilitatile si scoala din cauza ei, sa o dee chair atuncii big grin

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Si eu sunt total de acord cu parintii tai! Gandeste-te ca un animal, nu a fost creat de Dumnezeu pentru a fi animal de companie.Eu sunt pentru libertatea animalelor, nu vreau sa le vad in custi, nu vreau sa le vad in casa, ca niste papusi stupide... Te-ai gandit vreodata unde s-a ajuns? Se castreaza! Asa a vrut oare Dumnezeu? In occident, sunt someri si-si dau jumate din somaj pentru hrana si intretinerea lor. Pe strada s-au in parcuri, vezi treaba -mare a lor, atat de "mare"-oribil-pentru ca animalele au devenit obeze! Sa lasam pasarile sa zboare, si cainii si pisicile in curti, sa se hraneasca natural, nu cu conserve. Sunt milioane de copii subnutriti pe planeta, si oamenii hranesc scump "animalele de companie "

| Doddel a răspuns:

Fa o intelegere. ei iti iau pisica si tu faci nu stiu ce. intelegi tu.

| federerdinamo a răspuns:

Promite-le ca o sa ai grija de ea. O sa-i pui mancare si apa...vei curata dupa ea daca face mizerie prin casa (mai ales daca stai la bloc) si etc. Nu te enerva repede poate cu timpul iti vor lua. ei se vor bucura foarte mult si daca le aduci note bune de la scoalawinking

| FanMJJ a răspuns:

Spunele ca vrei sa iti dovedesti responsabilitatea, ca poti sa ai grija de cineva asa cum si ei au grija de tine bftwinking

| soare a răspuns:

Nu stiu fa greva foamei

| LLO a răspuns:

Zile :d ca o sa inveti mai bine daca iti i-a pisicutabatting eyelashes si o sa fi mai silitoare happy