| RoxanaElena007 a întrebat:

Cum imi pot schimba scrisul? Scriu putin cam urat dar se intelege cand citeste cineva. M-am gandit ca probabil va trebui sa incep din nou ca in clasa I. Cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună, Elena! happy Să nu exagerăm, totuși! big grin : )) Nu cred că e nevoie să mergi atât de departe. Îți sugerez să încerci să scrii mai lent și mau ușor, să faci literele(nu chiar caligrafice), dar citețe! happy Poți totuși să studiezi și un manual de limba și literatura română pentru clasa 1 sau a 2-a big grin și să studiezi literele. E în regulă, dacă vrei să-ți "perfecționezi", scrisul. Succes și "retrăiește" anii copilăriei! : )) happy Funda? big grin

2 răspunsuri:
| Sabinanicole006 a răspuns:

Buna! ia fiecare litera si scrii o de 10 ori incet pana cand iti iese asa cum iti place. Dupa scrie un text sau ceva de pe un ambalaj dar tot incet pana cand crezi ca scrii mai frumos. Sper sa ajute te pup!?

| RoxanaElena007 explică (pentru Sabinanicole006):

Multumesc mult, voi incerca si aceasta metoda!