| SadSmiles a întrebat:

Cum pot face cunostiinta cu un baiat pe care nu il cunos si pe care il vad la liceu doar dimineata cand venim si la amiaza cand plecam pentru cateva clipe. tin sa mentionez ca el nici macar nu stie ca exist.
va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| CristiSeeker a răspuns:

Ar fi cateva metode, depinde cat de directa poti sa fii. Oricum, nu trebuie sa te complici, sa fii calma si sa realizezi ca n-ai ce pierde. Chit ca te place sau nu, e mai bine sa incerci decat sa regreti.
Cel mai simplu ar fi sa iti iei inima-n dinti, sa te apropii de el cat sa ii intri in raza vizuala si in cele din urma sa te prezinti. Necesita putin tupeu, dar s-ar putea sa ii placa curajul tauwinking.
Poti sa incerci si o abordare mai indirecta, gen sa vezi daca aveti ceva prieteni comuni sau sa apelezi la cineva care il cunoaste pentru a intra in vorba cu el sau sa iti dea id-ul lui de messenger.
S-ar putea sa sune penibil, dar poti sa inscenezi o situatie, gen te lovesti de el carand niste carti, iti ceri scuze, iar daca este baiat simtit te va ajuta sa aduni cartile (sau orice ar fi) si atunci ai ocazia sa te prezinti si sa intri in vorba cu el. Stiu ca suna a scenariu de film dar poate funcitona. Bafta!