| asdfcffcvgvv123 a întrebat:

Cum pot sa adorm mai repede seara... ma culc foarte trarziu si incep sa am cearcane. Un sfat util va rog.

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

O sa iti spun cum fac eu:
Ma pun in pat, stau asa degeaba vreo 2 sau 3 minute sa ma acomodez apoi, asta e partea importanta:
Dupa ce ai stat asa, trebuie sa incerci sa stai absolut nemiscat, bine poti sa respiri, dar nimic mai mult.Nu ai voie sa te misti indiferent cat de tare vrei sa te scarpini etc.
Asa, cam dupa 3mi de stat nemiscat, c
vei adormi instantaneu.La mine merge.
Nu stiu cuj sa-ti explic de ce e asa, eu chestie complicata cu inducerea unei stari de somn etc.
Numai bine!

| Konata a răspuns:

Numara oitele happy.

| dorin1995 a răspuns:

Nu sunt bune metodele alea deci fi atent ai 2 cani de lapte caldut si il bei asa regulat si stai sa te uiti la un film dupa ce ai terminat cele 2 cani de lapte stai 1 minut in pat si esti gata executat dormi bustean! adica ca un prunc

| AlicutzaDragutzaMicutzaFrumusika a răspuns:

Te pui pe spate, inchizi ochii si respiri adanc de 3 ori... apoi daca nu merge mai incerciwinking Sigur ar putea merge asawinking

| tyby23 a răspuns:

Stai in pat si numara oi pana te plicisesti si adormi. De obicei merge.