| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac rost de 3 milioane in cateva saptamani?[nu pot munci ca am 13 ani.] As dori sa imi fac telefonul un lg cookie are display-ul spart.,[din decembrie, de atunci numai am niciun telef] dar mama nu a fost de acord sa imi cumpere telefonul, am fost cu tata pe ascuns si mi l-a luat. abonamentul de 50 de lei il platesc din alocatia mea, mai pune tata 10 lei. Acum ca l-am spart mama nu imi da bani sa mi=l fac si de fiecare data cand ii zic tatalui imi zice:" nu n-am bani, ai avut telefon bun si ti-ai batut joc de el!, trebuie sa iti platesc calculatorul si laptop-ul". Pana sa imi iau telef am avut un calculator,[il mai am] apoi mi-a luat laptop si imi zice ca trebuie sa plateasca ratele, si ca nu mi-l face pana in 2013 cand termina ratele rolling on the floor) deci unde sa ma mai duc sa cer bani 2 mil 500? am facut rost de 500 de mii. Ar fi o idee la mamaia la tara, dar nu stiu cum sa o iau ca zice ca nu are bani [da are, are 5 mil pensie si e una singura, ce naibi face cu atati bani? ] ma rog de 3 luni sa imi dea si fara rost... sad

11 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Pai daca telefonul e inca in perioada de garantie, mergi acolo unde l-ai cumparat si vezi daca iti pot rezolva ei problema mai ieftin, sau gratis.
winkingSincer, meriti sa stai cu telefonul spart. Din cate spui, parintii tai chiar fac eforturi sa iti ia tot felul de lucruri de ultima generatie si tu iti bati joc de munca lor.Pana una alta, foloseste vechiul tau telefon (daca il mai ai). Daca nu, rabda fara telefon. Ti-ai facut-o cu mana ta.winkingSi sincer, nu e nimic de ras, in locul tau m-as gandi cum sa ma revansez fara de parinti.

| darkeyes a răspuns:

Hei ce vorbesti acolo? Am si eu lg cookie si am avut ecranu spart si am dat doar 70 de lei raised eyebrows. Dar daca tot ai nevie de bani, poti sa o rogi pe bunica ta sa iti dea din putinul pe care il are. Oricum si tu esti vinovata. Vorba lui taicatu:"ai avut tel bun si ti-ai batut joc de el"...winking
Altadata fi mai atenta

| CokoStar a răspuns:

Fa pariuri cu o fata bogata. Daca pierde iti da banii si tu nu trebuie sa puii numic ca, daca refuza ii spui ca e lasa si ea n-o sa accepte sa fie invinsa. Asta e tot ce mi-a venit.

| Zambete89 a răspuns:

Darkeyes, nu e ecranul spart, ci display-ul

| Zambete89 a răspuns:

Am fost la aia de unde am luat telef, ei mi-au zis ca costa 3 mil. Nu aveam de unde sa stiu eu

| bkb300 a răspuns:

Uite partea buna aproape e 2013 laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un raspuns pentru tine, ghinion ca am citit prostia asta. ia du-te si ajutati parintii poate iti dau ei ceva bani si nu posta asa rahaturi pe aici. mersi ca esti rupta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Angajazate la un magazin, pe post de vanzatoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Get to work...pana tastati aici degeaba intrati si voi pe niste websiteuri PTC si gogo

| Maadddaaaa a răspuns:

Las-o pe bunicata in pace ma.doamne ce aiurea esti.are 5 milioane pensia si vrei sa ii mai iei si tu din putinul care-l are..adik u stii ceputin sunt 5 mil omg gandeste-te la toate facturile si cacaturile.recunosc ca si eu am avut o scurta perioadda fitoasa si aruncam o gramada de bani pe haine si make up si ma plictiseam repede si imi luam altul dar nu acceptam banii de la bunici eu incercam sa le dau bani, dar nu acceptau.cik 'ce naibii face cu atatia bani'-doamne dar esti naspha raw.in loc sa te duci si u sa imparti fluturasi iei bani de la bunicata. poate ea se gandeste la ce naibii ii trebuie lui nepoatamea telefon cu touch. daca isi lua o caramida nu mai avea problema asta.nu zic ca era ok sa-ti iei o caramida k recunosc ca si eu mi-am luat galaxy dar ca idee sa vezi km e.a si apropo vezi k la 13 ani nu e imposibil sa muncesti.vad ca ti-e lene sa-ti misti curul asa ca iti dau mai buna solutie... poti castiga bani de pe anumite site-uri unde esti platitapentru anmite reclame si mai multe chestii deci lasa pe buniktra in pace!

| hiperion a răspuns:

Vreau sa fac si eu rost de 5 mil.varu meu vinde o motoreta fff faina si nu pot sa muncesc ca am 13 ani big grin si imi da si casca lui imi da motoreta si casca in total 5 mil si nu stiu de unde sa fac rost.Am vrut sa vand bicicleta dar nu am gasit pe nimeni sad ajutati-ma PLS sad