| divinuu a întrebat:

Cum pot sa-i fac zile fripte dirigai in ultimul an? Din cls a 5-a nu ne-am suportat si m-a pus numai in situatii penibile si a starnit multe conflicte pe seama mea, desi eu nu aveam nicio vina.Mereu se lua dupa lume si ma acuza de niste chestii la care nici nu m-as fi gandit, ba mai mult o facea de fata cu toata clasa. Vreau sa ma razbun pe ea anul asta, n-o mai suport. daca cititi si ultimele mele intrebari o sa vedeti inca o faza de a ei. una din cele mai grave de pana acumstraight facePlease ajutati-ma nu vreau sa ma uite toata viata eistraight facestraight faceBa chiar a facut-o pe mama o persoana incapabila pentru ca nu m-a educatstraight faceM-am saturat sa fiu eu mereu "criminalul fara vina". Ce as putea sa-i fac pe parcursul anului?

5 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Ii bun ce a zis curci dar ai grija sa nu te vada la faza cu superglue'u. :*:*

| SlowLikeSnow a răspuns:

Vaiiii stiu cum e ...la mine e la fel ceva sa nu te uite nu prea stiu dar cand iti spune ceva uitate la ea cu indiferenta ca si cum "hai draga ca m-am plictisit. mai ai ceva de pus?" ca atunci le enevezi mai tare si sper sa gasesti ceva iar daca gasesti plzz imi trimiti si mie un mesaj pe TPU? poate ii fac si eu asta la anul' :d ( la diriga)

| zVIk7oRz a răspuns:

Din experienta mea de "nebun al clasei" ar trebui sa faci asa, 1 la toate materiile sa enervezi profesori raw, si pe diriga de asemenea2 sa faci multe prosti nevinovate si sai raspunzi urat in fata3cand diriga face faze penibile sa o anuntzi sa o iei la misto sa spui la toti profi fazele4 si idee lu Curci sai faci farse genu al cea zis el. Sper ca am fost de ajutorwinking

| Curci a răspuns:

O faci de ras in fata profesorilor mereu pe baza unor lucruri penibile facute de ea in clasa, vorbind cu prietena ta despre asta exact atunci cand treci pe langa ea si profesoara si asta ar fi cea mai suportabila.La sfarsit sa ii pui super glue pe scaun, mult super glue, mult sa-si rupa fusta cum am facut eu.( avea chiloti tanga si era buna)

| emignon a răspuns:

Încearcă să te detașezi emoțional de toate și de toți. Răzbunarea îți face rău doar ție. Ceilalți au toate armele să te apere. Și pot face cât rău vor (evident,deocamdată).

Nu mai bine ne-am concentra pe viitor,să facem ceva bun și frumos în viață,cu uneltele pe care viața ni le oferă?

De ce să ne ofticăm la ce (ne) fac alții?

Vine un moment dat în viață,și fiecare seceră ceea ce a semănat.

Lucrurile nu se opresc în loc. Totuși,trebuie să-i facem să înțeleagă că nu ne pot domina. Cum facem acest lucru? Le dăm de înțeles că nu ne afectează ceea ce ei fac. Hai să nu ne lăsăm afectați de ceea ce spun și fac alții!
Avem o viață înainte. Pe când ei mai au o parte dintr-un an de-aface cu noi,și vor mai distruge câteva generații,iar pe urmă,se duc la pensie. Asta până îi ia sistemul de mâneca hainei și le dă ceea ce au semănat.
În lumea asta,fiecare are un stăpân. Și profesorii dumneavoastră au un stăpân care nu-i lasă să facă bine,și nici să se bucure de roadele pregătirii domniilor lor. Acești stăpâni sunt: mânia,dorința de a stăpâni peste alții,mândria,orgoliul,încăpățânarea,furia,desconsiderarea celorlalti.
Cel mai mare rău pe care-l putem face altora e răul pe care au reușit să și-l facă ei înșiși.

Hai să le permitem să-și facă rău,dacă asta vor.

Noi avem ceva diferit de făcut: avem o viață înainte,e în folosul nostru să ne-o facem bună și fericită.

Avem un viitor,când vom fi factorul principal în luarea deciziilor personale,și nu numai.

Și-atunci,vine timpul când ne vor bate la ușă acești,, profesori" ce s-au descalificat ei înșiși, și ne vor solicita un anumit serviciu.
Atunci va fi timpul să acționăm în defavoarea lor.
Acum, să acționăm în favoarea noastră, pregătindu-ne pentru viață.

Mult succes!