| NUUSTIU a întrebat:

Cum pot sa ii dau de nteles unui baiat ca il plac. avand in vedere ca nu ma cunoaste? [fundita]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of si daca nu te cunoaste nu ar fi ok sa va cunoasteti?
O prietena ma ajutat ft mult cu un sfat in clasa a 2 a, sivacela a fost sa ma bag in seama cu el si sa comunicam si a mers ft bine.
Deci vb cu el, intreaba-l ce ii place, de exemplu in materie de filme. Si propune-i sa mergeti sa vedeti un film la cinema.
Cerei id intr'un moment cheie si nu fi timida.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ii iei id-ul de mess si vorbesti cu el, afli ce ii place si ce nuwinking

| kiwii a răspuns:

Zambeste'i foarte mult, cauta sa va intersectati privirea, si isi va da el seamawinking

| candydream a răspuns:

Pai mergi prin apropiere si cand se uita spre tine fai cu mana si zambestei subtil. Apoi il poti saluta verbal si sa incepeti o conversatie neimportanta de genul:unde merge la scoala, unde locuieste etc. Apoi spune-i ca este de treaba si ca este dracut.

| bogzy a răspuns:

Cel mai usor este sa te porti cu el mai frumos decat cu ceilalti baieti mai ales cand sunt prietenii lui sau ai tai prin preajma. Fa-i ceva complimente si ideea este sa il bagi mai mult pe el in seama daca vrei sa ii dai ne inteles ca il placi.Trebuie sa fi destul de convingatoare.Depinde si ce fel de baiat e ca daca nu se prinde asa repede trebuie sa ii spui ca il placiwinking sper ca am fost de ajutor big grin