| gabrielacrisu a întrebat:

Cum pot sa imi conving prietenul sa se lase de fumat fara chesti de genu,, ori eu ori tigarile va rogg fuundaa URGENT

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum, daca el nu are vointa, si la 14 ani cat aveti voi e foarte cool sa fumezi si nu se lasa el.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Daca nu vrea, va continua asa.
Daca are vointa si vrea sa se lase, atunci o va face pentru tine.
Sau spune-i sa fumeze cand nu esti prin preajma.
Nu-l obliga, accepta-l asa cum e.

| DeatHPupp3t a răspuns:

Pai...sincer daca il iubesti cu adevarat il accepti si cu acest defect.happy dar daca vreau tu neaparat spune-i frumos si calm ca te cam deranjeaza si daca ar vrea el sa se lase de fumat pentru tine. si eu zic sa-i dai timp pentru ca daca va accepta nu a reusi din primahappy

| gabrielacrisu explică:

Ideea e ca stie ca ma deranjaza da el e mai rebel si nu o fac pentru ca ma deranjaza o fac fiindca el e fotbalist si stiu ca nu o sa ii fie bine din vina asta... si vreau sa ilcerc sa il las fara sa isi dea seama intr-un fel

| DeatHPupp3t a răspuns (pentru gabrielacrisu):

Acest lucru nu-l poti face. daca acesta este motivul tau explica-i. si daca se lasa sau nu este strict problema lui. tu ai incercat dar daca el nu are vointa si pur si simply nu vrea nu ai ce sa faci mai mult.