| barbiegirl_1065 a întrebat:

Cum pot sa nu mai transpir atit de abundent la subrat? nu sunt grasa, sunt chiar slabuta dar transpir si e dea dreptul rushinos, ajutati-ma, funda garantat!
plss.
ps: e de dorit remedii naturiste.

2 răspunsuri:
| Laviutzza a răspuns:

Buna...nu stiu daca te va ajuta dar si eu am aceeasi problema si am folosit garnier deodorant(nu roll on, nu spray)si a dat rezultate transpir mai putin dar deloc chiar nu se poate...incearca si tu poate merge si la tine:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infuzie de busuioc: se pun 10-15 frunze intr-o cana cu apa clocotita, se lasa vasul acoperit 15 minute ca sa infuzeze, se strecoara si se bea. Tratamentul se continua timp de o luna.
* Coaja pisata de stejar se foloseste pentru baia mainilor si picioarelor: se pun 3 lingurite de pulbere la 200 ml apa rece, se lasa vasul acoperit cateva ore si abia apoi se foloseste.
* Se amesteca salvie (20 g), cretisoara (10 g), coada-calului (30 g) si lavanda (10 g). Se pune o lingurita din acest amestec in 250 ml apa fiarta si lasa sa infuzeze 3 minute. Se bea o cana dimineata, inainte de masa. *
Bicarbonatul de sodiu este un remediu recunoscut pentru capacitatea sa de a anihila mirosul neplacut al transpiratiei. Se pudreaza zonele care transpira abundent.

http://healthy.kudika.ro/......esive.html

http://www.tratamente-boli.com/......esiva.html
Bafta!