| TkSonia a întrebat:

Cum pot scăpa de timiditate? O am de prea mult timp. Sunt așa de timidă încât de abia ce pot spune bună prietenelor mele

Răspuns Câştigător
| mariamarin2006 a răspuns:

Poți fi timid și totuși să pui întrebări. Adică și eu sunt foarte timidă și nu sunt prea bună să vorbesc cu prietenii (ceea ce este ok). Mie îmi place să vorbesc cu ei prin mesaje pentru că nu mi-ar mai fi atât de frică să mă judece. Ai putea încerca să vorbești cu prietenele tale pe insta, whatsapp și pe măsură ce ai mai multă încredere în tine poți vorbi și fizic.
Ar putea să te ajute să te gândești de ce ești atât de timidă (nu te judec) și să vezi dacă poți face ceva în privința asta.
Sper că te-am ajutat măcar un pic! Zi frumoasă!

| TkSonia explică (pentru mariamarin2006):

Mersi

| TkSonia explică (pentru mariamarin2006):

Pe rețelele de socializare nu sunt timida dar dacă vorbesc fizic nu pot scoata vreun cuvânt

| mariamarin2006 a răspuns (pentru TkSonia):

Cu mult drag!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu ai nici un pic de timiditate cand vii aici si ne tot intrebi una si alta, asa-i?
Asadar poti sa deschizi gurita cand vrei, doar ca iti este cam lene cu prietenele.
Daca iti pretuiesti prietenele, atunci inveti iute sa deschizi gura si sa fii respectuoasa cu ele, ca se vor satura sa le ignori si te vor parasii.

Uite aici intrebari super indraznete, puse de tine, desi pretinzi ca ai fii timida, dar in realitate nu esti deloc:

acum 22 ore | TkSonia a întrebat:
Băieți vă plac fetele cu codițe sau cu părul lasat pe spate?
Ochi căprui, verzi sau albaștri?
Cum vi se par fetele nebunatice?
Vă pup pe toți că sunteți drăgălași?"

| mariamarin2006 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poți fi timid și totuși să pui întrebări.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mariamarin2006):

Cu alte cuvinte, poti sa pretinzi ca esti timid, dar in realitate sa nu fii!
Adica POTI dar nu vrei!

| Brizbriz a răspuns:

Daca nu vrei sa te faci ceva, care are nevoie de instinct de ucigas (si nu ma refer la criminal in serie, ci la chestii de gen jurnalist investigator, politista, sportiva de performanta, etc. adica, chestii in care CHIAR iti trebuie sa iti faci loc, cu, coatele, in detrimentul altora), atunci, timiditatea e o chestie destul de dulce, si sunt multi baieti care apreciaza asta

| ionur a răspuns:

Bună my Name is Armando and you?winking

| ionur a răspuns:

Aolo acum am văzut ca ai 14 ani laughing))))) laughing))))) oricum glumeam doar serios chiar dacă erai mai mare toooot de geaabaaa

| TkSonia explică (pentru ionur):

Macar îmi răspunzi la întrebarea?

| ionur a răspuns (pentru TkSonia):

Un adevărat prieten și dintr-o singură privire își va da seama dacă ești bine sau nu nu-i nevoie să-l saluți de fiecare data dacă îți este un prietene adevărată își va da seama ca ești timidă. Asta este doar ceia ce cred eu cu adevărat și știu cu adevărat. Nu știu cum sunt alți nu-ți cunosc prieteni și cercul de oamenii pe care te vezi și vorbești dar ar trebuie sa ai mare grija ce fel de prieteni îți faci în ziua de azi și în cine ai încredere cu adevărat și nu-ți deschide inima la oricine Niciodată.

| ejnfjesus a răspuns:

Cau ta dsolissss pe Instagram daca vrei putem sa si iesim