| xJmEcHeRasUxMaDutzUx a întrebat:

Cum poti trata miopia?

Răspuns Câştigător
| Josh a răspuns:

Purtand ochelari ori lentile de contact pe o perioada care ti-o spune medicul. Asa se trateaza miopia dar depinde si de ce grad este.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Miopia nu se trateaza, decat printr-o operatie cu laser. Iar ochelarii doar te ajuta sa-ti recapeti vederea, cat timp le porti, si fac in asa fel, ca dioptriile tale sa nu creasca prea repede, atat.
Numai bine!

| Dash a răspuns:

Cele mai comune forme de tratament includ purtarea ochelarilor și a lentilelor de contact (doar cu lentile divergente), precum și o procedură chirurgicală refractivă oculară, dar aceasta este recomandată doar persoanelor cu un anumit grad de miopie, precum și cu o vârstă nu foarte înaintată.
- Toate Cele Bune!

| Alecssa a răspuns:

Du.te la doctor si fa un control, daca vei fi depistat cu miopie, doctorul va sti ce sa facawinking NoROCK!

| DorelSudoru a răspuns:

La oftalmologlaughing