| lovefriends2046 a întrebat:

Cum sa fac daca m-am indragostit de unul dintre prieteni cu care ma inteleg bine? Adica avem o gramada de lucruri in comun darceu pentru el in ultimul timp sunt prietena aia pe care o baga in seama cateodata si care desi nu e prea bagata in seama de el va fi tot timpul cand are nevoie acolo. Stiu ca poate nu ar trebui nici eu sa fiu tot timpul acolo pentru el daca el nu e pentru mine dar pentru ca imi place de el nu prea pot sa fac chestia asta +ca el deja are prietena dar sunt sigura ca relatia nu va prea dura pentru ca ii cunosc bine pe amandoi dar problema este ca eu nu vreau inca un prieten doar vreau sa stiu ca ma pot baza pe el si ca lui ii pasa de mine macar ca prieteni, stiu ca cer prea mult ca mie imi place de el dar nu vreau sa fim impreuna dar totusi vreau sa stiu ca nu e cu nimeni. Dar mai mult ma doare nu ca lui nu ii place de mine ca nu pot obliga pe cineva sa ii placa de mine dar ma doare ca lui nici macar ca amici nu ii mai prea pasa de mine. Nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma cu pareri si sfaturi.
Pentru cel mai bun sfat si cea mai buna parere dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| NuAvemNume a răspuns:

Fii apatica, si incearca sa-l "uiti" nu zic sa nu mai vorbesti cu el. etc, doar sa scapi cumva de sentimentul asta de "iubire" care-l ai fata de el. Dupa cum am mai spus, nu are rost sa te bazezi pe o relatie cu o persoana care ti-a fost prieten/a dupa ce va ve-ti certa ai sa iti doresti clipele de dinainte. Prin urmare limiteazate la o simpla prietenie.

2 răspunsuri:
| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el...

| felinamiaumiau a răspuns:

Imi place foarte mult mentalitatea ta si felul tau de a gandi...Ai dreptate cu totul...
Incearca sa te integrezi in grupul lui de prieteni (DAR ATENTIE:TREBUIE SA DEVII PUTIN BAIETOASA) Trebuie sa te interesezi de aceleasi subiecte ca el >Cu alte cuvinte sa aveti despre ce sa discutati... Dar sa nu-l sufoci sau sa-ti dai de gol sentimentele pana in momentul pottrivit.