| andreea_6355 a întrebat:

Cum sa fac sa scap de fetele care ma barfesc? cand trec pe langa ele sa intorc si incep sa vb, si unele se uita luuung. O fi dn cauza ca arat bine si sunt frumoasa? nu stiu dc dar cand trec pe langa ele si le vad ca se uita urat le zambesc si merg "cam in figuri". un sfat plz

9 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Nu trebuie sa le dai atentieoh go on
sunt sigura ca si tu ai o persoana care iti este antipatica si reac asahee hee
daca esti barfita inseamna ca esti importantalaughing
asa ca stai lin.
nu are rost sa te agiti:*

| andrei a răspuns:

Evitalewinking

Chiar de te barfesc nu conteaza nu te intereseaza daca te barfesc eu zic ca e bine daca te barfesc ...adica ai ceva ce ele nu au si cum pot sa se razbune? te barfescwinking

deci incearca sa le eviti si sa nu le mai provociwinking

Bafta!

| alone a răspuns:

St invidioase nu le da atentie!

| Essence a răspuns:

Nu le baga in seama.
Indiferenta doare.

Stiu cum e. si mie mi s-a intamplat. mi-a fost greu dar ce vrei. lumea e invidioasa. daca esti si frumoasa si arati bine e clar. te invidiaza la maxim. ar trebui sa te simti bine ca te invidiaza. nu vor fi ca tine niciodata.
Da-le peste nas -> raspunde-le cu aceiasi moneda.
Fa-le sa se oftice.

| George1510 a răspuns:

Nu le mai acorda atentie...De fiecare data cand vad ca iti merge bine sunt invidioase pentru ca nu pot ajunge la nivelul tau. Daca le vei da importanta vor continua iar daca nu se vor plictisi si vor termina
bafta :*

| yunnyaaa a răspuns:

Pai daca te barfesc inseamna ca le e ciudahappy. Deci cred ca cel mai bine ar fi sa le ignori>:d

| Brianariri a răspuns:

Lasa-le sa isi bage unghia in gat rolling on the floorca esti u mai frumoasa decat ele! Nu le baga in seama o sa te lase impace daca nu le dai atentie o sa se plictiseasca daca nu le dai atentiebig grinwinkingwinking

| claudia_7744 a răspuns:

Dar ce te intereseaza pe tine ca ele vorbesc?
stii ce asta inseamna ca esti importanta daca ele isi bat capul sa faca comentarii la adresa tatongue deci nai nici dc sa mergi in figuri astea le motiveaza sa scoata cat mai multe barfe gen ca ai figuri si esti o infumurata nu se stie cand un prieten de al lor te vor place si ele o sa zica asta si tipul poate ca nu se va mai apropia de tine!
cred ca ai putea sa mergi la ele si sa le intrebi daca au ceva cu tine sunt sigura ca s-ar intimida toate si ar spune aa nu noi n-am vb niciodata despre tinerolling on the floor! oricum tine minte nu conteaza ce spun altii nu trebuie sa le demonstrezi celorlalti ce esti trebuie sati demonstrezi tie!
daca tu te simti bine cu tine insati si ai constiinta impacata nu mai conteaza ce vorbesc fetele pentru ca intotdeauna va fi una doua care sati comenteze tinuta sau ca umbli cu nu stiu ce frumusete comentarii din invidietongue

| NUdrogurilor a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti schimbi oarecum atitudinea. daca intra-adevar sunt niste persoane neimportante pentru tine cred ca ar trebui sa treci pe langa ele.si sa nu ai nicio reactie.sa nu le zambesti si nici sa nu "mergi cam in figuri". Incearca sa nu le dai atentie pentru ca daca esti o perosoana sensibila comentariile care vor fi facute de ele mai tarziu s-ar putea sa te afecteze.
Fii tu insuti:*