| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi mai prind si eu parul la scoala sumt clasa a7-a si m-am saturat de codite sau o coada la spate ati putea sa mi dati si mie un raspuns cu o coafura mai deosebita pentru parul lung.
Multumesc anticipat!

24 răspunsuri:
| Ruxyana a răspuns:

laughing poti sa til pui pe moate ca sa ti-l faci crethee hee
eu asa vreau sa mi-l fac mainehee hee:X:X:X:X
nu te costa nimic...si iti sta superr fain.:XX:
iar daca spui ca ai parul lung... o sa aratii superrwinking:X:X:X

| den a răspuns:

Pai puneti-l pe bigudiuri...sau cu ondulatorul... daca spui ca ai parul lung... ti-ar sta bine happy

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Http://www.femeia.ro/......5-0-18.jpg

sau poti sa pui o bentita si sa il lasi desprins http://www.avantaje.ro/......0_258_.jpg

| iuly_iulyana13 a răspuns:

Poti sa-ti faci un coc daca ai breton til lasi in fata si cu o coronita in nici un caz desprins pentru ca o sa-ti faca profesotii observatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa ti-l prinzi pe alta adresa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa ti-l prinzi pe alta adresa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti pui niste clame colorate prin par si iti lasi bretonul pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cel mai bine ar fi sa til pui pe bigudiuri dar nu din crestetul capului pentru ca o sa ai prea mare volum sau iti pui o cordeluta. Ti-ar sta bine si daca ti-ai prinde bretonul cu o clema peste cap iar restul sa il lasi pe spate. Sper sa iti fiu de ajutor.Eu sunt in clasa a 8a si port inca parul legat la spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai breton poti sa ti-l lasi pe fata fi sa iti pui o bentita pe cap
si daca te lasa mama si profesorii sa-ti faci doua suvite roze asa am eu dar eu sunt la liceuhee hee sau daca nu impleteste-ti 2 codite si puneti o bentita iar restul parului lasa-l desfacut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite eu sunt in clasa 7 ca si tine si mi-l impletesc spic sau mi-l las desfacut si imi pun o bentita si nu cred ca profesori ti-ar face observatie la asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai invata sa scrii si apoi fa-ti griji de ce look vei avea la scoala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu am aceeasi problema crede-ma...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

o simpla coada prinsa foarte sus si apoi impletita strans si data cu fixativ ca sa nu iasa fire rebele asta imi fac si eu dar sunt in clasa a-8-a succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

iti sugerez sa te intorci cu peria rotativa si apoi sa il prinzi in coada arata super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totusi pentru scoala...depinde si ce profi ai. dirigu meu e un bosorog care nu ne lasa nici cu parul desfacut niste cu suvite lasate liber.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iti faci un coc cu suvite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite eu mi-am facut asta.imi place foartee muult :X...desi eu nu am breton imi sta super. sper sa-ti placa si tie in 2 min. eti gt. e foarte simplu http://www.youtube.com/......ttp?/watch

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt in a 6 si am parul cret ce sa fac?

| ciocolata_1598 a răspuns:

Fa-ti breton...si puneti cate o bentitza de culoare cu bluza...arata superkiss

| Mihaela5634 a răspuns:

Eu sincer! Mi-l prind la scoala intr-o coada sus. Dar tie daca nu-ti place asta. Poti incerca o coada impletita studenteasca.Sau cocuri creaate chiar de tine din clamite bineinteles! Ma numesc :Milos Narcisa si ma bucur daca iti voi fii de ajutor. te pup

| andradanarcisazamfir a răspuns:

Potzi sa ti l intinzi cu placa daca ai si sa ti prinzi o coada intr o parte si daca ai breton ti l lasi intr o parte

| andradanarcisazamfir a răspuns:

Pai poti sa ti l intinzi cu placa daca ai si sa l prinzi intr o coada intr o parte si daca ai bretonelul mai lung poti sa ti l lasi intr o parte(mai exact in partea in care prinsa coada ca vine mai bine):X

| jessika a răspuns:

Eu am 11 ani si sunt in clasa a 5 a si eu imi indrept parul cu placa apoi il strang intr-o coada dar nu tot cam jumate si apoi restul parului il las desfacut si suvita la fel