| emilia a întrebat:

Cum sa imi schimb parola la yahoo(email).
Dau funda.
Descrieti-mi in detalii.

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

1. in stanga sus unde ai yahoo mail, in dreapta lui scrie Hi, numele tau.
2. dai pe sageata aia si dai la Account info.
3. Apoi dai in sectiunea Sign-In and Security/ Change your password
4. Bagi pass vechi, bagi de 2 ori pass nou, dai save si gata.

5 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

In pagina de e-mail, sus de tot, ai o optiune care arata gen "Hi, " si imediat langa, o sagetica mica. daca dai click pe sagetica aia o sa-ti apara o fereastra mica cu optiuni. Alegi "Account info" si o sa te duca automat la pagina de intrare pe mail. Scrii username-ul si parola cu care esti obisnuita (e doar o metoda de verificare a yahoo-ului) si o sa fii transferata catre profilul tau de yahoo. Pe aceasta pagina, ai optiunea "Sign-in and security" si mai jos, optiunea "Change your password". De aici mai departe cred ca te descurci singura. succes

| cosmina05 a răspuns:

Intri pe mess. apoi dai la messenger, my account info. dupa ce scrii parola in stanga paginii la sign-in and security dai change your password.in prima casuta scrii parola pe care o ai, in al doilea rand scrii parola noua pe care vrei sa o ai, iar in ultimul rand repeti parola noua. dai save si gata

| KidOoNh a răspuns:

Poi tot una este sati schimbi parola la mail si parola la mess eu te invat cu sa schimbi parola la mess dar cum ti-am zis este tot una 1)Intri pe ad tau de mess 2)Dai sus la messenger si ai acolo sti tu my webcam my display image noah alege my account info 3)Acolo o sa-ti apara sa completezi adica ti completat ad doar trebuie sa completezi doar parola 4)O sa-ti apara acolo profile information noah dai mai in jos si vei vedea ca scrie chiar putin mai in jos Sign-In and Security alegi de acolo Change Password 5)Acolo la primul tab scrii parola curente si la celelte doua scrii noua parola cred ca sigur te descurci ai grija ce alegi sa nu dai pe ceva reset password doar urmeaza pasii astia Fundabig grinbig grin

| simonna a răspuns:

Dai la "Forgot your passord?" (e jos atunci cand vrei sa intrii pe mess sunt doua optiuni asat acu forgot si una cu"get a new yahoo! id") si urmezi si tu pasii.succes.o sa mearga iti spun caeu am scimbato de multe ori asa ca imi astept fundita:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba daca ai primit mesajul uite daca tia trimis candva detalilie zi-mi si mie te rog da