| LolaMona a întrebat:

Cum sa ma maturizez si sa ma port ca un adult adica mai matur, ca multi zic ca ma port si arat ca un copil desi am 15 ani

6 răspunsuri:
| Mara a răspuns:

Nu exista o "reteta" care sa te maturizeze, e foarte bine sa fii un copil. Dar nu iti ignora responsabilitatile pe care le ai, poate ai fost dezinteresat cu atributiile tale si de aceea oamenii ti au spus ca ar fi bine sa te maturizezi. Viata se ocupa de toate, o sa se asigure ea ca toti ne vom lovi de probleme astfel incat sa ne " maturizam". In concluzie, nu te mai grabi sa devii adult, ai tot timpul sa ajungi si acolo!

| Clorox a răspuns:

Trebuie sa treci prin anumite obstacole, probleme si multe, multe altele ca sa te maturizezi!

| AndCat26 a răspuns:

Desi ai 15 ani esti un copil, te vei maturiza cu timpul.

| Gillian a răspuns:

Fizic nu ai ce face. Asta e.
În ceea ce priveşte comportamentul, e bine să îți trăieşti ce a mai rămas din copilărie, dar totuşi ai grijă. Când e vorba de ceva serios, încearcă să laşi copilăriile la o parte.

| lonewulf a răspuns:

Uita-te la stiri -nu alea de rahat de pe Kanal D sau stiu eu ce post de 2 lei. Incearca sa intelegi ce se intampla in jurul tau. Studiaza fenomenul cauza-efect -nu doar efect, intra pe forum-uri -gen softpedia. Gandeste inainte sa deschizi gura. Nu reactiona impulsiv. Daca cineva te enerveaza de exemplu -poate asta si vrea! Sa te enerveze si sa reactionezi violent. Sunt multe chestii.