| trocki1238238409238409 a întrebat:

Cum sa nu mai fiu introvertit? Vreau sa imi maresc cercul de prieteni. M am saturat sa fiu retrasul grupului si sa imi fac prieteni cu greu. Stiu ca pot fiindca in unele momente cand sunt bine dispus ma imprietenesc cu oricine

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca stii ce inseamna introvertit! Tu esti doar timid, ca daca era introvertit nu ai fi vrut sa te schmbi si nu ai fi vrut sa fi inconjurat de multe persoane! Si eu sunt retrasul grupului cum zici tu, dar mie imi place!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca erai*

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil ai anxietate în prezența mai multor persoane

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar poti sa fii oarecum introvertit si sa ai prieteni, nu conteaza asta asa de mult. Daca tu le arati ca poti sa fii de incredere si esti de treaba... ar trebui sa fie ok. Dupa chestia cu introvertitul o sa dispara de la sine, daca o sa ai prieteni langa care o sa te simti bine.

Doar stai acolo, vorbeste cu ei, sa fii acolo, nu conteaza ca nu zici mereu ceva, nu are rost sa vorbesti fara rost. Iar cand prinzi momentul, o sa vorbesti legat de un subiect big grin

| Dana2103 a răspuns:

Poate ai tulburari de dispozitie sau anxietate sociala, te ai gandit?

| dimdem a răspuns:

Poti sa ne dai mai multe detalii despre cum reactionezi atunci cand intalnesti o persoana care pare genul tau?

| trocki1238238409238409 explică (pentru dimdem):

Cu o persoana de genul meu ma imprietenesc si ma inteleg foarte repede

| dimdem a răspuns (pentru trocki1238238409238409):

Atunci nu e nicio problema happy