| Sebastian1236882 a întrebat:

Cum sa nu mai fiu timid mi-e frica sa vorbesc pentru ca stiu ca o sa ma judece. cum sa scap de aceasta frica?

Răspuns Câştigător
| Ka0ru a răspuns:

Viata e prea scurta si fragila pentru frici din astea inutile, nu-ti taie nimeni capul, invata sa te doara in paispe de aia care n-au nimic mai bun de facut decat sa iti comenteze aiurea sau sa te faca sa te simti prost.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inveti sa vorbesti in fata oglinzii, cand esti singuar acasa, fiindca nevorbind este si mai rau, fiindca vei face impresia ca esti prost sau redus mintal.

| GabehAle a răspuns:

Daca esti minim la liceu, iti sugerez sa te inscrii la un club de dezbateri sau oratorie. Aveam si eu problema asta cand eram mai mic si m-a ajutat mult sa particip la activitati de vorbit in public. E mai greu la inceput, dar in timp iti dai drumul.

| jynx a răspuns:

N ar trebui sa crezi ca te judeca cineva din moment ce nu i ai facut ceva, ci doar ai vorbit, fa ti curaj si incepe sa vorbesti mai mult usor usor