| Lemonstyle a întrebat:

Cum sa scap de cosuri, de urmele ramase de la cosuri, punctele negre si urmele ramase de la varsat de vant? HELP ME

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

In primul rand trebuie sa acorzi atentie alimentatiei: fara dulciuri, grasimi, junk food, sucuri! In al doilea rand trebuie sa mergi la un cabinet de cosmetica pentru o curatare a tenului, iar cosmeticiana trebuie sa-ti recomande diferite creme pe baza de antibiotic daca problema este foarte grava, daca nu folosirea gamei complete de produse Clearasil (sapun abraziv, lotiune astringenta si crema antiacneica) de minim 2ori/zi te va ajuta ca intr-o luna sa scapi de o mare parte din probleme!

Foarte important, nu zgandari cosurile, nu pune mana pe fata si spala-te cu produsele mentionate mai sus de cate ori ai ocazia. Poluarea, praful etc. determina incarcarea excesiva a porilor! Daca nu reusesti cu produsele acestea si cu ajutorul unei cosmeticiene singura solutie este un medic specialist dermatolog care in urma unor teste iti poate recomanda un tratament mult mai specializat si personalizat! Cu fata nu este de glumit!

Punctele negre: Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant)este natural, nu usuca pielea si nu are reactii adverse
Multa bafta!

| MetalGreetings666 a răspuns:

Cauta-ma la alexandra_turtulea@yahoo.com stiu perfect