| Namaparissia a întrebat:

Cum sa uiti o nedreptate? Opinia voastra.Dau funda...

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Am vazut ca e o nedreptate pe baza de pile.
bunn. uite Zaharia Stancu are o descriere f buna in "DESCULTI" despre pile si proptele :
" eu stiam ca numai zidurile shubrede au nevoie de proptele"
(invatatorul lui bun plecase de nevoie si in locul lui venise unul prost si cu proptele).
deci cand pierzi ceva in fata unuia cu pile gandeste-te ca e slab, e "shubred" de asta apeleaza la pile.
bafta si capul sus!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ti s-a intamplat si de ce o consideri tu nedreptate.
Nu pot sa-mi dau nici o opinie, atata vreme cat nu imi spui ce ti s-a intamplat, de tu consideri ca-i nedreptate.

| Namaparissia explică (pentru Violleta2022):

Nu mie.....si e simplu sa iti zici opinia despre nedreptate in general

| Violleta2022 a răspuns (pentru Namaparissia):

Problema respectiva are doua fete, depinde de unde o privesti, ca multi se plang ca au intampinat o nedreptate, dar nu spun adevarul si atunci, "nedreptatea" nu-i cauza reala a problemei.

Eu una, pana nu ascult ambele parti implicate, nu ma grabesc sa judec ceea ce altii declara! daca considera ca nu au nimic de ascuns, de ce nu spun tot adevarul?

| Namaparissia explică (pentru Violleta2022):

Off...ce pe dinafara estilaughing)Intrebarea a fost simpla:Cum uiti o nedreptate? ....si ai inceput sa bati campiilaughing)

| Namaparissia explică (pentru Violleta2022):

Oricum iti multumesc pentru ca ai incercat sa ajuti cum ai crezut tu

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa uiti o nedreptate ci sa o rezolvi

| Victor453 a răspuns:

Depinde cit de mare e nedreptatea, si nu poti sa te impuni s ao uiti!