| dariuşiatât a întrebat:

De la cât ar trebuii să ai prima prietenă? După părerea voastră.Dau funđă

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Oricum acele zise iubiri nu rezistă. mai târziu e baza...

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De la 15-16 in sus

| Roxana121 a răspuns:

Parerea mea este ca in iubire nu este acum se incepe si acum se termina, se incepe cit e acea scinteie si acea iubire, poate sa fie si la 15 16 17 si tot asa, doar ac unii nu mai au rabdare si incep de la 13 14 tot.

Răspuns utilizator avertizat
| PlayWithMe a răspuns:

Daca vrei o relatie simpla asa, merge si la 14-15, dar ceva serios abia dupa 18-19 ani merge, sau depinde de persoana.Sunt persoane destul de capabile psihic care pot duce totul pana la casatorie, altele destul de imature si rebele, care doresc sa cunoasca, pe printul cel frumos, calare pe un un caine, pardon, cal alb si mai frumos.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la întrebare : NU există o vârstă "standard" pentru asta, vei avea o prietenă când se va ivi ocazia...

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

16-17 ani

| shadow222 a răspuns (pentru Azµre):

Aceasta parere o am si eu

| Azµre a răspuns (pentru shadow222):

Oricum acele zise iubiri nu rezistă. mai târziu e baza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

85 de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15-16.

| Wehes a răspuns:

Cand simti ceva pentru respectiva.
De la 16 ani cred ca iti dai seama ce e aia dragoste.

| Chøço a răspuns:

Sincer, cred ca cam de la 14 ani in sus big grin. Dar, cel mai bine este sa ai una, cand te simti pregatit. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| BadResonance a răspuns:

18-19 anilaughing Atunci ai capul pe umeri.

| mini35 a răspuns:

Pai daca o luam asa copii cu varste intre 10-13 ani o prietenie pentru ei inseamna doar sa o iei in brate so pupi si chestii din astea.Dar pentru cineva care e adolescent si cu capu pe umeri o relatie(prietenie)inseamna ca chiar sa simti ceva pentru acea persoana si sa nu te prostesti. Sper ca am fost de ajutorbig grin

| RaLuCa542 a răspuns:

14-17 ani.

| Yooo123321 a răspuns:

De la 14 ani ar fi ok.winking