| Patrick20061997 a întrebat:

Cum vi se pare programul meu de munca 17 ore pe zi de munca timp de 5 zile la rand? Cum vi se pare și să fi și bătaia de joc. Lucrez că ospătar șpagă nimic rare ori când i-au 20 de lei salariu de 1200 lei ce părere aveți? Zilele libere luni și marți în rest non stop sărbători la muncă

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lucrezi la chinez? Sclavie

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, alegerea este doar a ta!
Nu cred ca te tine cineva cu forta acolo, asa ca, taci din gura si nu te mai plange! Daca nu-ti covine, iti dai demisia si pleci!

| peperonies a răspuns:

Cand ai semnat contractul de munca nu stiai lucruile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valeu. eu as fi cautat in alta parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bataie de joc, gasesti cu ore mai putine cam la acelasi salariu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ay ay ay!
Interesează-te în alte părți.
Cele mai multe baruri/cafenele/restaurante au program prelungit.Da, în medie se lucrează cam 14-15-16 ore/zi dacă ai la o zi cu o zi.Salariile nu sunt cine ştie ce pentru că se pune mai mult accentul pe tipsul de la sfârşitul zilei care ăla hmm...nu are rost să fac un calcul cam căt ar veni însumat pe o lună cu aproximație dar, în orice caz, este doarte avantajos.Nu ştiu unde lucrezi dar cantine e normal să nu se lase tips pentru că acolo vin o altă categorie de oameni să bea şi să mănânce, mai modeşti.
Nici să lucrezi atâtea ore pe zi timp de 5 zile pe săptămână nu este okay.
Ori cauți la program de 8h de luni-vineri ori 1 zi cu 1 zi.Şi app, la angajare mai contează şi câtă experiență ai în domeniu, chiar mult.Iar politica cam diferă de la un local la altul. Unii nu te vor angaja fără diploma de oapătar.

| Patrick20061997 explică (pentru anonim_4396):

Am diplomă de ospătar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Patrick20061997):

Bun.Eşti din Bucureşti?

| Patrick20061997 explică (pentru anonim_4396):

Sunt din Breaza Prahova

| cyupaku a răspuns:

Schimba urgent locul de munca