| Cristinnah a întrebat:

Curand am bacalaureatul din romana si istorie. La istorie iau meditatii, dar la romana e mai greu pentru ca nu avem profesoara noastra la liceu ( e in concediu de maternitate si tot vin suplinitoare iar cu ele orele nu sunt prea complexe) care ar fi sfaturile voastre pentru o pregatire individuala cat mai buna? Tintesc spre o nota cat mai mare, minim 9

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Trateaza cu mare interes subiectul al III-lea. De preferat ar fi, pe langa cartea/culegerea din care banuiesc ca lucrezi si in care ar trebui sa ai, pentru fiecare in parte, o demonstratie si o caracterizare a unui personaj, sa citesti si opera integral. Pe cele mai importante, nu "Levantul" de Cartarescu sau mai stiu eu ce. Pe langa asta, nu neglija si primele 2 subiecte. Rezolva variante.
Examenul propriu-zis sa stii ca nu este unul dificil. Mult mai grele mi s-au parut simularile.
Iar legat de raspunsurile pe care le-ai primit, sa stii ca sunt complet idioate si inutile.

| Cristinnah explică (pentru AFR81):

Multumesc de sfaturi, chiar lucrez mult la esee pentru ca acolo consider ca poti castiga/pierde cele mai multe puncte. Cat despre sfaturile de mai jos, nu toti sunt aici ca sa incurajeze si sa ajute, dar asta este.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață să te mulțumești cu puțin

| Cristinnah explică (pentru anonim_4396):

Niciodata, mai ales cand vine vorba de capacitatile mele si de note?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristinnah):

Păi poate nu ești capabilă?

| Cristinnah explică (pentru anonim_4396):

Cine se multumeste cu putin nu ajunge departe?

| Cristinnah explică (pentru anonim_4396):

Ce te face sa crezi ca nu sunt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristinnah):

Mă întrebi?
Și cum ar fi dacă ar ajunge toți departe?big grin gen tu

| Cristinnah explică:

Nu inteleg care e rostul comentariului tau, cum poti judeca un om pe care nici nu il cunosti? Poate esti tu cam frustrat cu nereusitele tale si vrei sa fim toti asa