| justme_3711 a întrebat:

Daca aleg profilul stiinte sociale in liceu, pot merge mai departe pe medicina?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna justme,
Poti sa mergi mai departe pe medicina doar ca iti va fi mai greu pentru ca din clasa a 11-a nu o sa mai faci matematica. La uman nici nu se pune accent pe biologie cum se pune la stiinte ale naturii de exemplu.
Poti merge la ce profil vrei atata timp cat tu crezi ca poti sa dai examenul de intrare la medicina si sa il si treci, tinand cont ca cei de la stiinte ale naturii au facut mult mai multe lucruri, materia lor fiind mai aprofundata pe aceasta ramura.
Pa, pa

2 răspunsuri:
| Laviutzza a răspuns:

Poti merge, dar iti va fi FOARTE greu la facultate.Nu crezi ca mai bine s-ar potrivi bio-chimia? Stiintele sociale nu au legatura cu medicina deoarece acolo e multa romana si istorie.Iar tie ti-ar trebuie profilul bio-chimie:p

| Claudiw a răspuns:

Da poti, dar mai degraba iti recomand Stiinte ale Naturii daca vrei sa ajungi medic...