| bri1938r a întrebat:

Dacă am 14 ani pot sa merg la pacanele sau îmi trebuie buletin fals? vreau și eu sa încerc sa vad cum e.Ce riscuri sunt? dacă câștig ceva și vede pe buletin ca am 14 ani o sa fie nevoie sa sune politia sau cv de genu?

Răspuns Câştigător
| BumiWolfie15 a răspuns:

Este ilegal ca un minor să joace la pariuri, dar la unele săli nici măcar nu se întreabă vârsta. Le pasă doar să câștige bani de pe urma ta.Este în dezavantajul lor să refuze clienții.Chiar dacă ar veni poliția a-i scăpa maxim doar cu o amendă și ți s-ar suna părinții. Dacă se întreabă vârstă cea mai bună variantă ar fi cea cu buletinul fals. Falsul în acte este ilegal și dacă ești prins s-ar putea să fie mai rău decât în cazul în care aflau că joci la pariuri. Încearcă să joci la o sală unde nu te cunosc angajații nici măcar din vedere ca să nu îți dai de gol vârsta și încearcă să pari mai matur ca aspect.

| bri1938r explică (pentru BumiWolfie15):

Mulțumesc de răspuns!

4 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Normal nu ar trebuie sate lase să intri în așa loc așa ar trebui sa fie normal pentrucă totul începe așa cu pariurile astea sportive de rahat azi bagi 1 leu mâine 2 lei și începi după 1 milion 2 milioane și după nu te mai oprești și ajungi pe drumuri greșite dar la cum este la noi nu m-ar mira dacă tear lasă să intri și fără buletin am văzut multe știu ce spun intrau copii de vârstă ta în locuri ca astea și viața lor acolo rămânea apoi începeau sa fie prieteni cu fel și fel de oamenii de acolo și intrau pe drumuri foarte greșit cel mai bine stai departe câți poți tu de așa locuri și de oamenii din așa locuri nu-ți irosi bani și viață în asa locuri și drumuri fi băiat deștept și cu capul pe umeri care sa știe ce vrea de la viață de la așa locuri niciodată nu ai sa înveți nimic în viață nici de la oamenii de acolo o Să-ți distrugi viață în așa locuri.

| SanduEu123456 a răspuns:

Riscul este că părinții tăi pot primi o amenda destul de mare
La 14 ani este interzis să joci la păcănele

| Moofie a răspuns:

Nu merita ma sa joci la pacanele, eu am pierdut bani grei la fructe.
daca vrei sa fie treaba buna, baga-te pe barbut, eu mai joc ocazional si mai castig mai pierd, la pacanele iesi aproape 99% din cazuri in pierdere.
joaca barbut cu prietenii de inceput, baga pe sume d-astea mici 5-10 lei, dupa ce mai cresti baga-te pe sume mai serioase si cu zdrente mai cu buzunar, daca esti dispus sa risti 50\50.