| JustAaGirl a întrebat:

Daca am 165 cm inaltime si 65 kg inseamna ca sunt grasa? straight face

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am 1.65 si 50 kg si sunt cam slaba, dar am si oasele usoare...nu zic ca trebuie sa ai 50, dar ideal ar fi intre 55 si 60.

| SabinaRsT a răspuns:

IMC-ul tau (Indicele de masa corpolara ) este de 24, adica normal insa este la limita, o greutate absolut normala ar fi de 59 kg, dar acum depinde si de tine cum te simti tu bine.

| mona01 a răspuns:

Sincer, nu. Greutatea ideala ar fi de 60 kg happy

| lpavel a răspuns:

Nu esti grasa, esti plinuta! big grin
60 kg ar fi normal!

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Umpic. plinutaăă. Dar nu mult happy
Funda?

| Own3r a răspuns:

Eu am 163 cm si 50 kg.Asta e greutatea normalahappy. 50-55

| yumary a răspuns:

Sincer nu. Daca tu te simti bine in pielea ta nu vad problema love struck

| LanternaRoz a răspuns:

Uite-te in oglinda. Te vezi grasa? Esti! Nu te vezi grasa? Nu esti!

| AndiPandi a răspuns:

Normal e de 55kg, dar cu siguranta nu este nici o problrma daca esti putin peste masura. Dupa parerea mea nu ar trebui sa te intereseze ce scriu ei ci mai bine te-ai gandi:"Ma simt bine in pielea mea?". Parerea mea este ca esti foarte bine felicitari pentru o silueta chiar buna!