| ReVeRs a întrebat:

Daca am ramas anul acesta repetent in a7a ma pot muta anul viitor la o alta scoala intr`a8a? Am auzit ca se poate dar nu sunt sigur

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu uita ca oriunde te transferi se cere foaia matricola de la fosta scoala.Iar aceasta nu ti se da tie, ci direct intre scoli.Nu te poti transfera decat dupa ce dai corigenta si ai media incheiata.

| EmoZack13 a răspuns:

Da, mai mult ca sigur ca te poti muta, dar, daca ai ramas repetent din nefericire pentru tine nu vei fi transferat in clasa a s-a ci tot a 7-a