| wannabe a întrebat:

Daca fata e pe stop si face sex neprotejat iar baiatul isi da drumul in ea sunt sanse mari sa nu ramaie gravida?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca femeia are ciclul perfect regulat si contactul sexual se desfasoara in primele 5 zile de la inceperea sangerarii, riscul de sarcina e mic (cam 5%). Daca fata are ciclul neregulat, riscul e semnificativ mai mare.

nony
| nony a răspuns:

De ce faceti sex cand este pe stop.Nu stii ca nu este igienic, sanatos etc? Nu mai aveti rabdare 2 zile pana ii trece? Si de ce ai ejaculat in ea daca habar nu ai de ceea ce inseamna insarcinata si contraceptie? Nu ramane gravida, dar e un lucru grav ceea ce ai facut.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Şansele ca fata să rămână însărcinată sunt mici, dar şansele să facă o infecţie sunt foarte mari în acea perioadă.

| catthshshshs a răspuns:

Mi se pare ceva groaznic ce aud.Cand e pe stop? Nu e igienic si se poate face usor infectie! Atentie mare si nu faceti asa ceva.

| Alice_6278 a răspuns:

99%poate ramine insarcinata.sunt aproape totate shansele.asa ca fiti atentzi. sfat

| AneZniP a răspuns:

Posibil dar nu cred deoarece ea e pe stop nu este in zilele de fertilitate ca sa ramna gravida daca vrei se numare asa zille cat ii vine ciclu 10 zile nu ramane 10 poate ramane asa ca foloseste prezervativ

| andalu a răspuns:

Din cate stiu eu, nu sunt sanse deloc sa ramana insarcinata. Poate nu sunt bine informata.Nu sunt de acord cu faptul ca sunt mai multi microbi pe care ii lua in situatia cand faci sex in moment ce partenera e pe stop, microbi si boli poti lua oricand daca nu sunteti atenti cu corpul vostru.Stai linistit, va puteti duce la un control si daca sunteti perfect sanatosi, puteti sa nu folositi prezervativ, conditia este sa stiti f clar ca nu aveti niciunul nicio pb iar controlul medical trebuie facut de cel putin 2 ori pe an, pentru ca boli se pot lua si de la toiletele unor restaurante, chiar daca de ex, ea ca fata are grija sa nu se atinga de capacul de la wc.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Nu sunt sanse poate ramine depinde a cita zi de ciclu e la inceput poateramine, la sfirsitul perioade nu ramine

| Adelaide a răspuns:

Dar cum poti sa faci asa ceva lol este foarte scarbos asa disperati sunteti si ia chiar nu ii e jena? totusiii este seva jenant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti...depinde de ciclu...si te-as sfatui sa folositi Prezervative daca cumwa mai faci SEX asa ca iti vreau binele, si pe stop? fi mai atenta te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut-o cand era gagicamea pe stop si nu s-a intamplat nimic era tot ca pana acum dar am facut-o cu przervativ

| nicole09 a răspuns:

Dap...sa nu mai faci asta...nu e bine pentru niciunul. pup

| alexa2 a răspuns:

Da