| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca ieri cand vorbeam cu cineva pe omegle am fost sunat cu numar privat de 2 ori atunci e posibil sa imi fi aflat numarul persoana aia cu care am vorbit ieri sau altcineva de pe omegle? Ca eu am dat doar o data numarul acum cateva luni. Deci se poate sa il fi aflat asa fara sa il dau eu cineva de pe omegle? Sau nu se poate asa ceva? Si am mai fost sunat si de cineva care cica e scammer si spune ca e de la Vodafone dar scammerul asta banuiesc ca nu m-a sunat din cauza ca am intrat pe omegle si nu i-am raspuns si m-a sunat ieri si azi, o singura data si ieri dar si azi. Atunci e ok si nu am ce pati daca nu am raspuns? Si nici la cine m-a sunat cu numar privat nu am raspuns si am si dat sa nu mai pot fi sunat asa cu numar privat si l-am blocat si pe acel scammer.

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Esti cat se poate de fixat pe treaba asta, observ. Nu ai ce pati daca nu raspunzi la telefon.Si nu mai da numarul necunoscutilor de pe internet.Cred ca e a 5-a cand intrebi de omegle si problema cu datele personale.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca stii ca vei continua cu prostiile astea de siteuri, indiferent de sfaturile primite, de ce tot repeti intrebarile?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Bingo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată faza asta îmi dă un vibe de dark web.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

E ok. Chiar daca insistă, nu le răspunde. O persoana serioasa nu suna cu Nr ascuns.

Răspuns utilizator avertizat
| Sistemulxxl a răspuns:

Iar ai intrat pe Omegle? Poate vin aia si iti suna la usa! Nu stii ca-s oameni rai?