| pagliaci a întrebat:

Daca imi fac un cont fals de Tinder si imi dau intalniri in numele unei tipe si aceea afla poate afla in vreun fel cine sunt daca sterg apoi contul si aplicatia?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e frumos să faci așa ceva.
De ce ți-ai da întâlnire cu cineva sub altă identitate? Ți se pare normal să îți bați joc de alții?

| Donsavas a răspuns:

Te da pe mana politiei pentru furt de identitate si tot se află cine.

| pagliaci explică (pentru Donsavas):

Cum afla?

| Donsavas a răspuns (pentru pagliaci):

Poliția cibernetică cu asta se ocupa.

| InteractiV a răspuns:

Depinde, poti fi depistat dupa adresa IP de la furnizorul tau de Internet, iar furtul de identitate se pedepseste grav.